100 zabaw dla trzylatka

Jeśli śledzicie bloga na bieżąco, to na pewno wiecie, że od czasu do czasu przedstawiam Wam propozycje na zabawy z dzieckiem (wszystkie te posty możecie znaleźć tutaj ). Na część pomysłów wpadam sama, ale korzystam też z Internetu i książek. Książek, w których można znaleźć inspiracje na zabawy z naszymi maluchami jest sporo, a dziś przedstawię Wam jedną z nich.


"100 zabaw dla dzieci 3-letnich" to książka wydana przez wydawnictwo Siedmioróg. Nie sugerujcie się tak bardzo tytułem, bo opisane tu pomysły w większości można zastosować zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Znajdziecie tutaj opisy 100 zabaw zarówno ruchowych, pamięciowych, jak i plastycznych. Są zabawy do wykorzystania z jednym dzieckiem oraz z kilkoma maluchami. Na każdej stronie zaznaczony jest stopień trudności oraz sfery, na które dane zajęcie wpływa np. rozwijanie sprawności manualnej, budowanie więzi emocjonalnej czy zmysłu obserwacji. Przedstawione są zarówno propozycje na spędzanie czasu w domu, jak i na powietrzu.
Warto czasami wspomagać się literaturą przy wymyślaniu zajęć naszym dzieciom. Szczególnie w takiej sytuacji jak u mnie, kiedy synek nie chodzi do przedszkola, takie książki są niezwykle przydatne. Czasem nie mamy pomysłu na zabawę- wtedy wystarczy przekartkować książkę i zaraz coś wpada do głowy. Dużą zaletą tej publikacji jest to, że przedstawione zabawy są bardzo łatwe, nie wymagające przygotowań czy specjalnych materiałów.

Kilka informacji praktycznych o książce:
Wydawnictwo: Siedmioróg
Liczba stron: 112
Cena: 11,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa: kliknij tutaj

A poniżej kilka przykładowych zabaw z książki:W ofercie wydawnictwa dostępna jest również książka "100 zabaw dla dzieci dwuletnich" -klik


Komentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej