Puszki na drobiazgi DIY

Dzieci często mają multum różnych drobiazgów i małych zabaweczek. Chociażby figurek z kinder niespodzianek (mój Filip "jajo" uwielbia).
Ostatnio wpadłam na pomysł zrobienia pojemników na "duperelki".
Potrzebujemy do tego puszek (np. po herbatkach), samoprzylepnego papieru kolorowego oraz nożyczek.
Dla wyjaśnienia- Filip tego granulowanego cukru nie pije. Kiedyś kupiłam z dobrymi chęciami, nie patrząc na skład (no bo przecież dla dzieci to powinno być ok). Fifi po pierwsze w ogóle tego nie chciał pić, a po drugie jak zobaczyłam skład, to się za głowę złapałam. No i te herbatki tak stały rok czasu, aż wpadłam na pomysł wykorzystania puszek.Wykonanie pojemników jest tak proste, że bez problemu zrobiłby to przedszkolak. Puszki obklejamy dookoła papierem samoprzylepnym, a następnie przyklejamy np. oczy, nos, wg własnego pomysłu. U nas miał być potworek, ale w trakcie szykowania mi się "odwidziało" ;) I powstało takie coś;)
Ja wiem, że piękne to to nie jest;) Ale na przechowywanie drobiazgów idealne. W dodatku Filipek zachwycił się tymi puszkami,uwielbia się nimi bawić.

Szkoda, że miałam tylko dwie puszki, bo chętnie zrobiłabym mu więcej takich pojemniczków.
Podoba Wam się ten pomysł?

Komentarze

  1. pomysł ciekawy. Zawsze można opakowania po herbatkach czy mlekach w puszce wykorzystać. Ja nawet sama dla siebie wazonik zrobiłam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł! Spróbuję ze swoimi przedszkolakami :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja robiłam z takich puszek grzechotki :) a teraz wpadłam na inny pomysł rozwijający motorykę małą dla młodszej córki :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej