wtorek, 28 maja 2013

2 miesiące Filipka

W niedzielę 26 maja Filipek skończył równo dwa miesiące. Dziś ma dokładnie 9 tygodni. Co się zmieniło przez ten czas?
Przede wszystkim niesamowicie urósł. Przy urodzeniu ważył 2380g, a dwa tygodnie temu już 4430g, teraz pewnie ma już ponad 5 kg:) Urósł o jakieś 7 cm, a główka w obwodzie powiększyła się o 5,5 cm. Wiele pięknych ciuszków zostało już schowanych dla następnego dzidziusia, bo Filipka już się w nie da wcisnąć;)
Co poza tym? Zaczął się pięknie uśmiechać! Na początku były to tylko delikatne uśmieszki, ale od kilku dni potrafi śmiać się całą buzią, kiedy się do niego mówi. Bardzo lubi patrzeć na kolorowe zabawki, po kilka minut dziennie bawi się nawet na macie edukacyjnej. Uwielbia muzykę, szczególnie płytę z kołysankami (czyżby dlatego, że już w ciąży często jej słuchałam?). Pięknie dźwiga główkę, kiedy leży na brzuszku, ale też fakt, że dźwigał ją od początku tylko wiadomo, że w dużo mniejszym stopniu.
Poza tym straszny z niego żarłoczek i pieszczoch. Przy cycu mamusi mógłby leżeć 24 godziny na dobę. Czasem w dzien nie mogę go położyć spać, bo jak tylko się od niego ruszę to od razu marudzi. Ale ja przecież nie mogę cały dzień się lenić w łóżku, bo w domu zawsze jest coś do zrobienia.
Jest kochany i coraz fajniejszy:) Niesamowicie jest patrzeć jak się rozwija i coraz to osiąga nowe umiejętności!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...