W dzisiejszym wpisie zaprezentuję Wam książki, które doskonale nadają się nie tylko do czytania, ale i do zabawy. Wszystko dzięki wspaniałym dodatkom, które rozwijają wyobraźnię i zachęcają do tego, by tworzyć własne historie. Wspomniane książki to seria "Książeczki z magnesami" wydana nakładem wydawnictwa Aksjomat.
"Na wsi" oraz "Pojazdy" to książki, w których na dzieci czekają piękne kolorowe ilustracje oraz krótkie rymowanki o różnych miejscach. W książeczce "Na wsi" jest to wierszyk o podwórku, polu, pastwisku, zagrodzie oraz o stawie. W tytule "Pojazdy" znajdziemy teksty o mieście, budowie, lotnisku, wodzie i autostradzie.
Ilustracje w książkach są proste i brakuje na nich wielu elementów. Tworzą one tło do tego, by użytkownik książki samodzielnie mógł stworzyć odpowiednią scenkę. Jest to możliwe dzięki dołączonym do książki elementom w formie magnesów. Elementy te można umieszczać w dowolnych miejscach, przesuwać, zmieniać ułożenie bawiąc się tym samym w tworzenie własnej scenerii i opowieści.
Książki te przypominają nieco książeczki z naklejkami, ale ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że magnesami można bawić się wielokrotnie. Strony książek są sztywne, więc pozycje to powinny posłużyć na długi czas. U góry książek znajdują się specjalne pojemniczki na magnesy, dzięki czemu możemy zachować porządek i uniknąć ryzyka pogubienia niewielkich elementów.
Dzięki zabawie tymi książkami dzieci będą miały okazję rozwijać wyobraźnię i trenować motorykę małą. Dzięki podpowiedziom na boku strony można pobawić się w wyszukiwanie konkretnych elementów, zaś samodzielne wymyślanie jakich elementów użyć sprzyja rozwijaniu kreatywności.
Książki są bardzo ładnie wydane. Są atrakcyjne wizualnie, więc z pewnością zainteresują każdego malucha. Dzięki dużej ilości magnesów szybko się nie znudzą, a świetna zabawa będzie trwała przez długi czas. To super pozycje do uzupełnienia dziecięcej biblioteczki i świetny pomysł na prezent dla kilkulatka.
Książki z magnesami znajdziecie na stronie wydawnictwa Aksjomat.
*Post powstał dzięki współpracy recenzenckiej z wydawnictwem Aksjomat.
Komentarze
Prześlij komentarz