Nowości wydawnicze dla dzieci od wydawnictwa Promic

W dzisiejszym poście pokażę Wam trzy książeczki dla dzieci, które w ostatnim miesiącu ukazały się nakładem wydawnictwa Promic - Wydawnictwo Księży Marianów MIC.


Każdy człowiek (a przynajmniej większość) osiąga w swoim życiu etap, w którym chce się usamodzielnić, uciec od rodziców, od zasad, ustalić własne granice, poczuć wolność. Króliczek będący bohaterem tej książki również chciałby schować się od swojej mamy. Snuje więc opowieść o tym w jaki sposób jej ucieknie. Na przykład zamieni się w rybę i odpłynie lub ptaka, który odfrunie ku niebu. Przekonuje się jednak, że to wcale nie jest takie proste, bo cierpliwa mama za każdym razem podąży w ślad za nim. Jej rodzicielska miłość jest tak wielka, że zawsze, cokolwiek by się nie wydarzyło będzie trwała przy swoim dziecku i kochała je.


Książka o uciekającym króliczku bardzo spodobała się moim dzieciom. Nie wiem czy to sama opowieść, czy gra wyobraźni, czy malarski styl ilustracji sprawił, że ta książka od kilku dni jest u nas na top liście. A może moich chłopców pociąga nutka ryzyka i niebezpieczeństwa towarzysząca planom króliczka?
Mi również książka bardzo się podoba. Widzę w niej ukazaną wielką, bezwarunkową rodzicielską miłość, ale tak naprawdę tą opowieść można interpretować na wiele sposobów. Byłam bardzo zaskoczona, kiedy przeczytałam, że pierwowzór powstał w latach czterdziestych. Także choć wydanie nowe, historia ponadczasowa.
Tytuł: Uciekający króliczek
Okładka: twarda
Liczba stron: 40
Cena: 19,00 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj


Żyjemy w czasach, w których wszelka technologia odgrywa bardzo dużą rolę. Nie wyobrażamy już sobie życia bez smartfona, telewizji czy dostępu do Internetu. Świat idzie naprzód, a my z nim. A wraz z nami również nasze dzieci, które od małego są zaznajomione z obsługą telefonów czy tabletów. Niestety czasami sytuacja wymyka się spod kontroli i dzieci zaczynają zbyt wiele czasu poświęcać na gadżety, a zbyt mało na realne życie.


"Oderwij się od technogadżetów" to poradnik dla dzieci, w którym autorzy wyjaśniają dlaczego nie warto spędzać całego wolnego czasu przed elektroniką. Nie moralizują, nie opowiadają jaki Internet jest zły, a smartfon psuje oczy. Wręcz przeciwnie- podkreślają pozytywne aspekty korzystania ze zdobyczy techniki, a jednocześnie zachęcają do zachowania zdrowej równowagi. Podpowiadają w jaki sposób spędzać czas na świeżym powietrzu, czy w gronie rodziny i przyjaciół, zaznaczając jak ważne jest tworzenie więzi z najbliższymi Podkreślają, że także dorośli powinni zachować umiar w korzystaniu z gadżetów- bardzo mi się to podoba. 
W książce poruszony jest również problem bezpieczeństwa w Internecie, czy oglądania odpowiednich dla dzieci filmów. Myślę, że ta książeczka to doskonałe narzędzie do podjęcia z dzieckiem tematu korzystania z nowoczesnych sprzętów. Jej pozytywny wydźwięk nie powinien zniechęcać, jednocześnie przekazując ważne treści.
Jest to już kolejna książka z serii Pomocne elfy w naszej biblioteczce. Całą tą serię oceniam bardzo pozytywnie.

Tytuł: Oderwij się od technogadżetów. Jak się bawić w realnym świecie. (seria Pomocne Elfy)
Okładka: miękka
Liczba stron: 32
Cena: 14,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj


Każdy kto choć minimalnie zna Pismo Święte wie, że na jego kartach nie raz pojawiają się zwierzęta. Chociażby opowieść o Arce Noego, czy nieco nam bliższy opis narodzin Jezusa w stajence pełnej zwierząt. Kogut, który zapiał, gdy Piotr wyrzekł się Chrystusa, gołębica, osiołek na którego grzbiecie Jezus wjechał do Jerozolimy, to tylko kilka przykładów.


"Zwierzęta z kart Ewangelii" to niezwykły opis wydarzeń biblijnych z perspektywy...zwierząt. Znajdziecie tu krótkie, bardzo spokojne opowiadania o niektórych wydarzeniach z życia Jezusa. Narratorami są tutaj pies, lis, osiołek czy wół. Na końcu każdej historii znajduje się odniesienie do odpowiedniego fragmentu w Biblii.
Książka jest pięknie ilustrowana i może być doskonałym punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem na tematy biblijne. Pokazuje, że każdy może przeżyć osobiste spotkanie z Chrystusem.
Tytuł: Zwierzęta z kart Ewangelii. Opowieści o niezwykłych spotkaniach
Okładka: kartonowa
Liczba stron: 32
Cena: 17,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj


Komentarze

 1. zainteresowała mnie ta książka o oderwaniu się od technogadżetów. mimo to do czego to doszło - powstają poradniki o tym jak spędzać czas na świeżym powietrzu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka o króliczku najbardziej chyba mi przypadła do gustu. Chyba za spawa prostych rysunków.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powstawanie poradników z króliczkiem o tym, jak spędzać czas na wolnym powietrzu - dość ciekawa alternatywa. Uważam, że wielu z nas zapomniało, jak to było, gdy byliśmy dziećmi. Nasze myślenie od tego czasu się zmieniło. Technologia jest czymś, co pomaga nam funkcjonować, ale nie powinno uzależniać na tyle, aby dziecko całe wakacje przesiedziało w domu przed telewizorem, grając na konsoli i zajadając niezdrowe przekąski. Warto chociażby przez tą publikację albo własne dzieciństwo dać dziecku beztroskę i zainteresować aktywnościami, które można wykonać na świeżym powietrzu. Jeśli nie ma dzieci w wieku naszej pociechy to można wzmacniać więzi rodzinne poprzez wspólne granie w planszówki albo porobienie jakiś artystycznych rzeczy bądź też porobić coś, na co dziecko ma ochotę, ale nie powinno połączone to być z użyciem technologii. Świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Kiedy moja Tosia przyjdzie na świat, a moje sukienki ciążowe odejdą w zapomnienie, to na pewno jej pokażę jak to fajnie jest wychodzić na dwór i cieszyc się każdym beztroskim dniem :) Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pokazanie takich książeczek-poradników. Zainteresowała mnie ta pozycja, dlatego postanowiłam się jej bliżej przyjrzeć, a może kto wie, kupię ją :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że polecacie wartosciowa książki. Ja też lubię serwować dziecku wartościową literaturę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka "Oderwij się od technogadżetów. Jak się bawić w realnym świecie" bardzo mnie zainteresowała. Myślę, że byłaby idealna dla mojego synka.;-)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej