środa, 10 sierpnia 2016

Wielki skarbiec bajek

Jest trochę takich bajek, które każdy z nas zna doskonale. Na nich się wychowaliśmy, ich słuchaliśmy na dobranoc. Andersen, Bracia Grimm, czy Perrault- nie wiem, czy jest osoba, której te nazwiska byłyby obce.
Calineczka. Czerwony Kapturek, Śpiąca królewna, Kopciuszek, Brzydkie kaczątko, Jaś i Małgosia- te postaci wszyscy znaliśmy w naszym dzieciństwie i z sentymentem wspominamy do dzisiaj.
A gdyby tak sięgnąć po te bajki w nowej, wierszowanej formie? Taką propozycję ma dla swoich czytelników wydawnictwo Siedmioróg.
"Wielki Skarbiec Bajek"to obszerny zbiór najbardziej znanych baśni dla dzieci, w całkiem nowej odsłonie. Bajki opowiedziane są tu w formie wiersza, autorstwa Wiesława Drabika. Osobiście bardzo lubię tego autora, uważam, że jego utwory są rewelacyjne. Chętnie sięgamy z Filipkiem po jego wierszowane książeczki.
W książce znajdują się aż 22 bajki. Nie są zbyt długie, więc doskonale nadają się już dla najmłodszych czytelników, czy też słuchaczy. To, co mi bardzo przypadło do gustu, to nieco złagodzona treść utworów. Niektóre bajki są lekko mówiąc momentami dość drastyczne (choćby wilk który pożarł babcię, a później leśniczy rozpruł mu brzuch). Tutaj autor opisał to w nieco bardziej przystępnej dla dzieci formie.
Choć wiadomo, że nic nie zastąpi oryginalnych baśni, chociażby nieśmiertelnego Andersena, to jednak takie wierszowane interpretacje są dobrą opcją dla mniejszych dzieci, dla których długa baśń byłaby zbyt nużąca.
A jeśli dodać do tego przepiękne, kolorowe, żywe ilustracje, to zyskujemy książkę po prostu idealną.
Polecam "Wielki skarbiec bajek" wszystkim moim czytelnikom.

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Siedmioróg
Okładka: twarda
Liczba stron: 272
Rok wydania: 2015
Cena: 20,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa: klik3 komentarze:

 1. Piękna książka. I cena zachęcająca 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na tak pięknie wydaną książkę kosztuje naprawdę bardzo mało

   Usuń
  2. Jak na tak pięknie wydaną książkę kosztuje naprawdę bardzo mało

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...