Małżeński labirynt- nowość od wydawnictwa Promic

Kiedy dwoje młodych ludzi decyduje się na ślub, zwykle ma swój wyrobiony pogląd na to jak będzie wyglądało wspólne życie. Wydaje się, że zawsze będzie tak pięknie, tak beztrosko jak w czasach narzeczeństwa. Piękny ślub, biała suknia, wesele dopięte na ostatni guzik, a później? Zderzenie z rzeczywistością;) Po jakimś czasie okazuje się, że to małżeństwo to wcale nie taka prosta sprawa, ba! życie małżeńskie to prawdziwy labirynt!O tym małżeńskim labiryncie mówi najnowsza książka od Wydawnictwa Promic. Jej autorem jest ksiądz Piotr Kieniewicz, duszpasterz rodzin, autor wielu książek, artykułów, specjalista od spraw bioetyki, zagadnień płodności i naprotechnologii. 
Autor porusza w książce wiele zagadnień z życia małżeńskiego. Od zwykłego codziennego życia, konieczności rozmów, rozumienia siebie nawzajem, po tematy takie jak seks, rodzicielstwo, planowanie rodziny, a nawet kobiecy PMS, aż po zagadnienia trudne dotyczące niepłodności, małżeńskich kryzysów, czy śmierci dziecka.Choć muszę przyznać, że osobiście dość sceptycznie podchodzę do tego, kiedy księża wypowiadają się o sprawach małżeńskich, książkę czytało mi się dobrze. Zagadnienia poruszone są w sposób przystępny dla czytelnika, pozwalają na szersze spojrzenie na wiele spraw dotyczących życia we wspólnocie małżeńskiej. Książka ta może być wspaniałym przewodnikiem dla par, które planują wspólne życie. Jeszcze przed ślubem może pomóc zrozumieć o co w tym małżeństwie chodzi i z jakimi problemami borykają się pary po ślubie. Może być wskazówką jak stworzyć udany związek małżeński oparty na wzajemnej miłości i bliskości. Dla małżeństw posiadających już swój staż może być pomocna w odnowieniu wzajemnych relacji, podjęciu prób naprawienia tego, co poszło nie tak, czy umocnieniu dotąd wypracowanych pozytywnych zwyczajów. 
Myślę, że książka może być wspaniałym dodatkiem do prezentu ślubnego dla Młodej Pary.Korzystając z okazji pochwalę się jeszcze, że jutro 19 maja my obchodzimy naszą 6 rocznicę ślubu. Ciężko mi uwierzyć, że mamy już taki staż małżeński;)

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Promic Wydawnictwo Księży Marianów
Autor: Piotr Kieniewicz
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 263
Okładka: miękka
Cena: 25 zł
Książka na stronie wydawnictwa: kliknij tutajKomentarze

  1. Czasami warto posłuchać mądrych rad, aby łatwiej przejść wspólnie przez życie.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej