Nauka czytania-piersze czytanki

Nadchodzi taki moment, że nasze maleńkie dzieciątko zaczyna być coraz większe i mądrzejsze. Przestają już wystarczać bajki czytane przez mamę i dziecko zaczyna garnąć się do samodzielnego czytania.
Filipek już kilka miesięcy temu oznajmił mi, że "chcę naucyć się cytać". Literki zna wszystkie i powoli ćwiczymy składanie ich w najprostsze słowa. Wszystko oczywiście w formie zabawy, żadnego przymusu.

Kiedy maluch opanuje już trudną sztukę łączenia liter w słowa, a następnie zdania możemy sięgnąć po proste czytanki. Rewelacyjnie sprawdzi się tu książeczka od wydawnictwa Aksjomat "Pierwsze czytanki. Wierszyki i opowiadania do nauki czytania."

 
Jest to książeczka bardzo kolorowa, która już samym swoim wyglądem jest atrakcyjna dla dzieci. Znajdziecie w niej kilka różnych historyjek obrazkowych z serii "Przygody Zuzi i Leona", różne wierszyki oraz krótkie dwustronnicowe opowiadania. Dodatkowo znajduje się tutaj wkładka z naklejkami, którymi trzeba uzupełnić poszczególne historyjki. Wszystkie teksty napisane są dużą, prostą czcionką, która idealnie sprawdzi się dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem.
Dzięki takiej ciekawej, wesołej książeczce nauka czytania będzie dla dziecka świetną zabawą i prawdziwą przyjemnością. Książka ma 24 strony i kosztuje ok 7,90 zł. Tutaj możecie zobaczyć książeczkę na stronie wydawnictwa klik

W nauce czytania świetnie sprawdzą się także gazetki, o których wspominałam już kilkakrotnie. "Akademia malucha" dla dzieci najmłodszych oraz "Abecadło" dla tych nieco starszych.


W sierpniowej "Akademii malucha" jak co miesiąc znajdziecie mnóstwo dobrej zabawy. Czytanki, ciekawe zadania, labirynt, naukę literek i cyferek. W zadaniu Bystre oko dziecko może poćwiczyć spostrzegawczość. Znajdziecie tu także pomysł na pracę plastyczną, masażyk, kolorowankę i naukę angielskich słówek.
W sierpniowym "Abecadle" znajdziecie mnóstwo ciekawostek, doświadczenie, pomysł na pracę plastyczną. Poznacie literki N i O, kilka angielskich słówek oraz liczby 15 i 16. Oprócz tego jest tu wiele ciekawych zadań i czytanek.
Przypominam, że obydwie gazetki ukazują się co miesiąc i kosztują po 5,90 zł. W obu znajduje się wkładka z naklejkami do zadań.

Komentarze

  1. Martynka dopiero poznaje literki, ale takie książeczki są super pomocne zwłaszcza na długie jesienne popołudnia z niepogodą za oknem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Etap nauki czytania jeszcze przed nami ale będę pamiętać ze są takie fajne propozycje.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej