czwartek, 14 lipca 2016

Przygody leśnej rodziny

Są takie książeczki, które wzbudzają sympatię już od pierwszej strony. Ba, nawet od samej okładki. Do tych książek zdecydowanie należą "Przygody leśnej rodziny" wydane przez wydawnictwo Siedmioróg.


Co w tej książce takiego fajnego? Właściwie wszystko. Począwszy od sympatycznych bohaterów, poprzez ciekawą, rymowaną treść, aż po piękne, kolorowe ilustracje.
Historia opisana w książce to przygody rodziny myszek- mamy, taty, Jasia oraz Kasi. Bajeczka składa się z kilku rozdziałów, w których naszych bohaterów spotykają różne ciekawe sytuacje- a to Kasia skręciła nóżkę i Jaś musiał sprowadzić doktora (ulubiony rozdział Filipa:D), a to rodzina bierze udział w konkursie na najlepsze ciasto. Jest też rozdział o tym jak Jaś się zakochał oraz o tym jak myszki spotkała straszna burza w lesie.
Cała książka napisana jest w formie rymowanego wierszyka. I jest to naprawdę dobry tekst, świetnie rymowany i lekki do czytania (niestety ale czasem zdarzają się książeczki rymowane, których po prostu nie da się czytać). Autorką tekstu jest Basia Badowska.
Ogromną rolę spełniają też tutaj ilustracje, które co tu dużo mówić, są śliczne, kolorowe i ciekawe. Nie wierzę, że jakiegoś malucha mogłyby one nie zaciekawić. Nie ma takiej opcji.
Książką jest pięknie wydana i cieszę się, że trafiła do naszej biblioteczki. Naprawdę ją polecam! Idealnie sprawdziłaby się jako prezent.

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Siedmioróg
Tekst polski: Basia Sadowska
Okładka: twarda
Liczba stron: 96
Cena: 15,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa: klik

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...