czwartek, 19 listopada 2015

"Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju"

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej magiczny czas w całym roku- święta Bożego Narodzenia. Co roku już od początku listopada czekam na grudzień, mikołaja, choinkę i tą świąteczną atmosferę. Razem ze mną czeka też Filipek. Opowiadam mu o świętach, o Mikołaju, powoli szykujemy dekoracje i uczymy się kolęd. We wprowadzaniu się w świąteczny nastrój przyszła nam z pomocą przepiękna książka od wydawnictwa Siedmioróg- "Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju".Książka, która mnie osobiście zachwyciła. Kiedy wzięłam ją do rąk poczułam się dosłownie jak dziecko. Przyznaję, że przeczytałam całą jeszcze zanim przeczytałam Filipkowi- on na razie poznał dwie pierwsze bajki.
W książce tej znajduje się 5 bożonarodzeniowych historii. W pierwszej z nich przeczytamy o tym jak pewnej wyjątkowo mroźnej zimy Mikołaj uratował od głodu leśne zwierzęta. W drugiej poznamy Marysię i Stasia, którzy wybrali się po świąteczną choinkę i otrzymali czarodziejskie drzewko od leśnych duszków. W opowiadaniu "Niebiańskie pierniki" przeczytamy historię o tym jak aniołki- pomocnicy świętego Mikołaja szykują świąteczne pierniki dla dzieci. "Gloria, gloria..." to bajka o skrzacie, który nie lubił świąt i postanowił zepsuć je wszystkim innym skrzatom- przechwycił ich list do Mikołaja. Natomiast "Pasterka" to króciutkie opowiadanie o świątecznej mszy na którą przybyli ludzie i leśne zwierzęta.


Wielkim atutem tej książki jest niewielka ilość tekstu na stronie. Myślę, że ma to duże znaczenie dla najmłodszych dzieci, których zbyt długie patrzenie na jedną stronę zwyczajnie nuży.

"Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju" to książka, która doskonale wprowadzi was i wasze dzieci w klimat świąt. Czy można nie zachwycić się tymi ilustracjami?
Sami zobaczcie:Jeśli szukacie pomysłu na prezent to jest to doskonała propozycja! Myślę, że każdemu dziecku taka książka się spodoba.

Książkę na stronie wydawnictwa możecie znaleźć pod tym linkiem: Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju .

Kilka dodatkowych informacji:
liczba stron: 72
Oprawa twarda.
Wydawnictwo: Siedmioróg
Cena: 9,99 zł, aktualnie w promocji 6,99 zł

My czytamy z wielką przyjemnością!
2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...