"Cudaczek Wyśmiewaczek", czyli opowieść o tym jak nie powinno się postępować

Słyszeliście kiedyś o małym skrzacie, Cudaczku Wyśmiewaczku? Nie? To ja wam dzisiaj o nim opowiem. Bo ja z Cudaczkiem zapoznałam się dzięki uprzejmości Wydawnictwa Siedmioróg.


Ten skrzat to "licho malusie i cieniutkie jak igła". Żywi się nie byle czym, bo śmiechem, a konkretnie śmiechem z brzydkich zachowań dzieci. Mieszka sobie w warkoczykach Panny Obrażalskiej i wyśmiewa z jej obrażonych minek. Później wprowadza się do Pana Złośnickiego, do Pana Beksy, do Pana Byle Jak, do Kasi co się bała grzebienia i do Panny Krzywinosek. Czemu tak często się przeprowadza? A temu, że jak dziecko przestaje być dla niego śmieszne, to Cudaczek robi się głodny. I tak wędruje biedaczek i szuka coraz to nowego mieszkania. I tak cały czas? Nie, bo na koniec odkrywa, że można być dobrym i śmiać się ze szczęścia, a nie tylko ze złośliwości.Opowiadanie o "Cudaczku Wyśmiewaczku" w humorystyczny sposób pokazuje niewłaściwie zachowania dzieci. Każda z postaci, u której mieszka Cudaczek zmienia swoje postępowanie. Taka lektura pokazuje dzieciom, że lepiej być grzecznym niż obrażać się, płakać z byle powodu, czy robić wszystko byle jak. Myślę, że historia Cudaczka może pomóc w wytłumaczeniu naszym pociechom jak nie powinno się postępować.

Autorką książki jest Julia Duszyńska. Wydawcą wydawnictwo Siedmioróg.
Dla kogo to opowiadanie? Myślę, że dla dzieci powyżej 5 roku życia. Na stronie jest dość dużo tekstu, co może zniechęcać młodsze dzieci do słuchania. Książka jest idealna dla dzieciaczków, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem, dzięki dość dużej czcionce.

Książkę na stronie wydawnictwa znajdziecie tutaj


Dziękuję wydawnictwu Siedmioróg za zaufanie i możliwość recenzowanie książeczek.

Zapraszam na poprzedni wpis, w którym opisałam książkę "Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju"

Komentarze

 1. Pamiętam tę książeczkę z dzieciństwa! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jej chyba w dzieciństwie nie znałam, bo zupełnie sobie nie przypominam.

   Usuń
 2. Nigdy wcześniej jej nie widziałam. Fajnych rzeczy uczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również nie widziałam wcześniej, gdzie można ją kupić ?
  www.kolorowe-usta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na allegro lub bezpośrednio na stronie wydawnictwa:)

   Usuń
 4. Mamy i polecamy!! Genialna książka dla dzieciaków!! Świetnie działa na dzieciaki!!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Etykiety

Pokaż więcej