niedziela, 9 lipca 2017

Mama czyta- "Ślad życia, ślad śmierci"

Ostatnio znowu dużo czytam, można powiedzieć wręcz nałogowo. Kończę jedną książkę i zaczynam następną. Czytam głównie różne obyczajowe powieści, ale czasem sięgam też po coś innego. W moich rękach ostatnio znalazł się thiller. Bardzo ciekawy, skłaniający do refleksji. Po prostu dobry.


"Ślad życia, ślad śmierci" to książka, w której głównym bohaterem jest Jonathan Weber, znany na całym świecie naukowiec, biblista i znawca starożytności. Postanowił on, w ramach urlopu na uczelni, wyjechać do Izraela, gdzie uczestniczył w pracach wykopaliskowych swojego dawnego nauczyciela i jego zespołu. Z pozoru zwykłe archeologiczne odkrycia doprowadziły go do znalezienia czegoś niezwykłego. Czegoś, co postawiło na głowie cały świat, a życie Jonathana zamieniło w pasmo niekończących się problemów i trudnych decyzji. Co znalazł Jonathan? Tego nie dowiecie się ode mnie!

Książka wciąga już od pierwszych stron. Pomimo, że dotyka trudnego tematu czyta się bardzo lekko. Dla mnie te kilka wieczorów było niezwykle emocjonujące. Nie mogłam się doczekać, kiedy znów pogrążę się w lekturze i dowiem co dalej. 
Choć wydarzenia tutaj opisane, to fikcja literacka nie da się, nie zastanawiać co by było gdyby to wydarzyło się naprawdę. Cały świat zmienił by się o 180 stopni. Nie chciałabym takiej zmiany...Ale w książce występują też postacie autentyczne, na przykład papież Benedykt XVI.

Jeżeli lubicie książki z zagadką do rozwiązania to "Ślad życia, ślad śmierci" będzie dla was idealny. Są tu emocje, są ciekawi bohaterowie, jest miłość, jest nutka refleksji co by było gdyby...Jest też dużo wiedzy, widać, że autor naprawdę wie, o czym pisze. Czyta się dobrze, polecam.

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Promic Wydawnictwo Księży Marianów
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 508
Cena: 38,90 zł
Więcej o książce możecie przeczytać tutaj1 komentarz:

  1. Też lubię czytać ,ale ostatnio brakuje mi na to czasu��muszę nadrobić,zainteresowalaś mnie tą książką

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...