Penny Pepper- Chaos w szkole

Pamiętacie super zwariowane książki o Penny Pepper, które kilka razy pokazywałam Wam na blogu? Dobra wiadomość jest taka- niedawno ukazała się kolejna część! Tak jak poprzednie pełna różnych zabawnych sytuacji i nieprzewidywalnych wydarzeń.


Tym razem Penny wraz z koleżankami, z którymi prowadzi grupę detektywistyczną postanawia wziąć udział w szkolnym konkursie talentów. Wszyscy są bardzo podekscytowani bowiem do szkoły przyjeżdża prawdziwa telewizja. Dla uczestników to ogromna szansa na zaistnienie w mediach i każdy marzy o zwycięstwie. Dziewczyny przygotowały występ, podczas którego planują zaprezentować niezwykłe umiejętności Dżastina- najsłodszego na świecie psa tropiącego. Okazuje się jednak, że wszystko idzie nie tak jak powinno. Instrumenty uczestników nie chcą grać, szczur ucieka z klatki, po scenie biega kot, a z odtwarzacza płyną inne piosenki niż było to zaplanowane. Oznaczać to może tylko jedno- podczas konkursu działa jakiś sabotażysta! Grupa detektywistyczna Penny Pepper postanawia przystąpić do działania i zdemaskować osobę, która psuje szyki wszystkim uczestnikom.


Styl książki jest identyczny jak w poprzednich częściach. Nie ma tutaj zwartego, jednolitego tekstu, za to jest mnóstwo luźnych przemyśleń, notatek, podkreśleń, rysunków, tabelek. Podczas czytania mamy wrażenie, jakbyśmy mieli w rękach prawdziwy notatnik nastolatki.
Cała seria jest świetna i myślę, że spodoba się każdej dziewczynce. Polecam!Kilka informacji o książce:
Autor: Ulrike Rylance, Ilustracje: Lisa Hänsch
Wydawnictwo: RM, BoNoBo
Okładka: miękka
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 144
Cena: 19,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

  1. Coś czuję ,że spodobałaby się mojej córce!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdaje się, że to idealna lektura dla dziewczynek w wieku głównej bohaterki :) Sama lubiłam takie książki, kiedy miałam "naście" lat.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mamy Penny Pepper, ale inny tytuł. Nasza biblioteczka pęka w szwach, a ja szukam nadal ciekawych pozycji dla moich dziewczyn :) Widze, ze u Ciebie na pewno coś znajdę :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej