Mama czyta- "Kochaj mnie" Karolina Klimkiewicz

Każdy człowiek potrzebuje miłości. Miłość jest esencją życia, jest tym, co nadaje sensu naszemu istnieniu. Nikt nie lubi czuć się samotny, odrzucony, niepotrzebny. Nie lubi też tego Emilia, bohaterka książki "Kochaj mnie" autorstwa Karoliny Klimkiewicz.


Emilię poznajemy w momencie, kiedy wraca do rodzinnego domu ze swojego pobytu w górach. Jak się okazuje dziewczyna po prostu uciekła od ludzi, których tam poznała, a także od swojej miłości-Dymitra. Ciężko jest zrozumieć jej postępowanie, tym bardziej, że zaraz po powrocie do rodziny dziewczyna postanawia wyprowadzić się. Jest to jej bunt wobec ojca, który zawsze był oschły i wymagający w stosunku do córki.
Emilia postanawia rozpocząć nowe życie- popracować nad sobą, zrozumieć swoje uczucia, zmienić stosunki panujące w rodzinie, a także zacząć życie na własny rachunek- mieszkanie, praca, a nawet studia. Niestety jak to zwykle w życiu bywa los nie jest łaskawy i na drodze Emilki stawia rożne przeciwności losu, które dziewczyna musi pokonać. Na szczęście ma obok siebie życzliwych ludzi, którzy kochają ją, choć nie zawsze potrafią to pokazać.
"Kochaj mnie" to druga część cyklu "Bieszczadzka rapsodia" i niestety bardzo to odczuwałam. Nie czytałam pierwszej części, wiec chociaż część druga jest naprawdę ciekawa, to jednak były momenty, kiedy nie bardzo wiedziałam o co chodzi. Brakowało mi znajomości poprzednich wydarzeń. Chętnie sięgnęłabym po pierwszą część, żeby dowiedzieć się w jaki sposób Emilia poznała się z rodziną Dymitra oraz jak wyglądała sprawa listów jej nieżyjącej matki. A przede wszystkim dlaczego matka opuściła Emilię, kiedy ta była małym dzieckiem.

"Kochaj mnie" to książka, którą polecam, ale raczej sugerowałabym czytanie jej we właściwiej kolejności, czyli po przeczytaniu książki "Wybacz mi".Kilka informacji o książce:
Autor: Karolina Klimkiewicz
Wydawnictwo: Szara Godzina
Okładka: miękka
Liczba stron: 264
Rok wydania: wrzesień 2019
Cena: 32,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

  1. Po przeczytaniu kilku recenzji mam ogromną ochotę przeczytać serię "Bieszczadzka rapsodia".

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej