Nosek- Supermysz na tropie

Poznajcie Noska- Supermysz, który jest niezwykle ciekawy świata i pragnie ten świat poznać. Jednak do poznawania świata koniecznie potrzebuje środka transportu- nie ma przecież mowy, aby udało mu się poznawać świat chodząc pieszo. Na szczęście Nosek ma głowę pełną pomysłów i udaje mu się wykombinować różne środki lokomocji.


Nosek to oczywiście bohater książki dla dzieci. Poznajemy go w momencie, kiedy spada wraz ze swoim plecakiem z napędem rakietowym obok stawu, w którym pływa sobie kaczor Eryk. Eryk jest  bardzo zaskoczony pojawieniem się białej myszki, ale bez wahania rusza nowemu znajomemu na ratunek. Jak się okazuje napęd rakietowy przestał działać i Nosek pilnie potrzebuje innego pojazdu. Z pomocą przychodzi wrona, która proponuje Noskowi wybranie się w dalszą podróż samochodem.Niestety samochód również ulega wypadkowi, więc Nosek musi wypróbować inne środki lokomocji. I tak podróżuje kolejno łódką, doczepionymi skrzydłami, samolotem, a na koniec balonem. W jego wyczynach cały czas towarzyszą mu inne zwierzątka."Nosek. Supermysz na tropie" to książka, która oprócz ciekawego, zabawnego opowiadania dla dzieci zawiera również całkiem spory walor edukacyjny. Na jej kartach ukryły się proste wyjaśnienia dotyczące niektórych pojazdów. Dzieci mogą poznać podstawę działania rakiety, windy, samochodu, statku, samolotu oraz balonu- informacje zostały zręcznie wplecione w tekst opowiadania, a dodatkowo są podane w formie schematów na ilustracjach.


Do książki dołączona jest również płyta CD z opowiadaniem oraz ciekawostkami naukowymi. Książka jest bogato ilustrowana i na pewno spodoba się wszystkim dzieciom ciekawym świata, a szczególnie tym, które interesują się różnymi pojazdami. Ogromny plus za połączenie opowiadania z edukacją.Kilka informacji o książce:
Autor: von Bornstädt Matthias (tekst); Schmidt Vera (ilustracje)
Wydawnictwo: Jedność
Okładka: twarda
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2019
Cena: ok 22 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

 1. Każda książka jest na wagę złota :) Tutaj sa fajne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podobają mi się ilustracje i czy nie ma takiej bajki na ekranie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne ilustracje. NA pewno moim chłopcom by się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka, która łączy w sobie zwierzęta i pojazdy? :) Myślę, że każdy mały czytelnik byłby nią zachwycony! :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej