Książeczki edukacyjne z wydawnictwa Siedmioróg- angielski i literki

W ostatnich postach pokazywałam Wam różne świetne książeczki edukacyjne wydane przed wydawnictwo Siedmioróg- jednak to nie jest wszystko. Dziś opowiem Wam kilka słów o książeczkach dla młodszych dzieci-takich, które zaczynają swoją przygodę z nauką literek i czytaniem.
To, kiedy dziecko rozpocznie poznawanie liter jest sprawą bardzo indywidualną. Jedne dzieci poznają je bardzo wcześnie, inne dopiero w zerówce lub nawet w pierwszej klasie. Jedno jest pewne- książeczki łączące naukę z dobrą zabawą sprawdzą się idealnie i dla tych młodszych i dla starszych.


"Zaczynam czytać" to książeczka, która świetnie sprawdzi się do nauki czytania. Dzieci mogą dzięki niej poznać alfabet i wygląd poszczególnych liter. Przy każdej literce znajdują się także proste ćwiczenia oraz krótkie teksty do nauki czytania. Słowa pisane są dużą czcionką, która jest ogromnym ułatwieniem podczas nauki. Dodatkowo podczas pracy z książeczką dzieci nauczą się dzielić wyrazy na sylaby i głoski oraz dowiedzą się czym są samogłoski i spółgłoski. Książka jest bardzo kolorowa, ma 56 stron i duży format.
"Abecadło" to z kolei książeczka niewielkiego formatu, w której na dzieci czeka mnóstwo zabawnych wierszyków. Bohaterem każdego wierszyka jest zwierzątko zaczynające się na konkretną literę. Nie brakuje tutaj kolorowych ilustracji. Książeczka idealnie nadaje się do wprowadzenia dzieci w świat liter, najpierw na zasadzie zabawy. Autorką wierszyków jest pani Basia Badowska, której twórczość mieliśmy już okazję poznać. Pisarka ma na swoim koncie sporo rymowanych książeczek dla dzieci."Uczę się alfabetu" to z kolei książka, w której znajdują się ćwiczenia dotyczące liter. Dzieci mogą tutaj postawić swoje pierwsze kroki w pisaniu. Przy każdej literce znajduje się też jakieś ćwiczenie np. kolorowanka, łączenie, odszukiwanie przedmiotów na konkretną literkę itd. Ciekawym dodatkiem jest kolorowy plakat, który można wyrwać i powiesić w pokoju.

I na koniec książeczka do nauki angielskiego "Angielski z mamą i tatą". Żyjemy w takich czasach, że właściwie znajomość języka angielskiego jest już podstawą. A jak wiadomo im wcześniej zacznie się naukę języka obcego, tym większe szanse na opanowanie go do perfekcji. Niestety dla mnie angielski zawsze był zmorą i do tej pory nie potrafię mówić w tym języku. Tym bardziej zależy mi na tym, aby chłopcy poznali go jak najwcześniej. Dzięki tej kolorowej książeczce dzieci mogą poznać mnóstwo podstawowych angielskich słówek z różnych dziedzin- np. kolory, kształty, rodzina, liczby, zabawki, proste zwroty. Na początku książki znajduje się obszerne wprowadzenie, które podpowiada rodzicom w jaki sposób korzystać z zawartego tutaj materiału. Dodatkowo na każdej stronie znajdują się wskazówki dla rodziców oraz angielskie zwroty, którymi możemy zwracać się do dzieci podczas pracy z książką.

Wszystkie te książeczki oraz całe mnóstwo innych znajdziecie w dziale Powrót do szkoły na stronie wydawnictwa Siedmioróg. -kliknij tutajKomentarze

  1. Świetne książeczki do samodzielnego ćwiczenia pierwszych znaków.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie przytuliłabym te do nauki angielskiego, to już dla mojego synka odpowiedni moment, żeby oswajać się z językiem.

    OdpowiedzUsuń
  3. coś dla mojego przedszkolaka. Takie książeczki powodują, że dziecko chętniej poznaje nowe słówka, literki.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej