Biblioteczka Montessori-Geografia- czyli jak uczyć się przyjemnie

Jako dziecko bardzo lubiłam chodzić do szkoły, chociaż było kilka lekcji, których wprost nie znosiłam. Do tych szkolnych przedmiotów zaliczały się wf, angielski, fizyka oraz geografia. Ta ostatnia była dla mnie szczególnie nudna, co jest tym dziwniejsze, że ogólnie geografią bardzo się interesowałam. Czytałam mnóstwo książek o innych krajach, o zjawiskach atmosferycznych, a kiedyś nawet narysowałam flagi wszystkich państw świata (zajęło mi to kilka dni, ale byłam z siebie niezwykle dumna). Dlaczego więc nie lubiłam geografii w szkole? Przede wszystkim dlatego, że wiedza przekazywana była w nudny sposób i opierała się na wykuwaniu na pamięć mapy czy stolic państw. Po raz kolejny sprawdza się więc fakt, że sposób uczenia ma ogromny wpływ na efekty.
Nasze dzieci mają to szczęście, że mogą uczyć się w zupełnie inny sposób niż my kiedyś. Mają dostęp do internetu, gier edukacyjnych, pomocy naukowych oraz przede wszystkim do książek na każdy temat i w przeróżnej formie. Teraz książki to nie tylko kartki do czytania, ale również doskonałe aktywizujące pomoce naukowe, które pomagają przyswajać wiedzę poprzez działanie i zabawę.
I nawet nauka geografii może okazać się ciekawa i przyjemna jeśli sięgniemy po książkę "Biblioteczka Montessori. Geografia". Jest to książka do uzupełniania naklejkami, dzięki której dzieci mogą poznać położenie wszystkich państw świata, a także ich flagi i stolice.W książce znajdziecie mapy wszystkich kontynentów z zaznaczonymi granicami państw- nie ma jednak nazw tych państw. To jest zadanie do zrobienia- mapy należy uzupełnić naklejkami z nazwami, stolicami i flagami. Podczas pracy z książką dzieci uczą się w praktyce i działaniu.
Przy okazji ćwiczą też cierpliwość, samodzielną pracę oraz precyzję. Naklejek jest bardzo dużo i znajdują się one na końcu książki:


Dodatkowo w książce znajduje się duża mapa świata, która może się przydać podczas uzupełniania map:


Geografia jest nauką, która w dużej mierze opiera się na uczeniu na pamięć, jednak warto sprawić, aby ta nauka była efektowna i wykorzystywana w praktyce. Dzięki zabawie z naklejkami dzieci na pewno dużo szybciej przyswoją sobie nazwy państw, stolic, a także wygląd flag oraz map. Nauka połączona z działaniem zawsze przynosi dobre efekty.

Książka została wydana przez wydawnictwo Egmont .
Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Marie Eschenbrenner, Sabone Hofmann
Okładka: miękka
Rok wydania: wrzesień 2019
Liczba stron: 56
Cena: 34.99 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj


Komentarze

 1. Super trafiłam tu dziś przypadkowo :) akurat kompletujemy już swoją biblioteczkę Monntessori :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super. To prawda że dzieci się nudzą gdy klepia nudna wiedzę na pamięć. A gdy wiedza jest przekazana w ciekawy sposób szybciej ja dziecko zapamięta

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam metodę Montessori za sposób przekazywania wiedzy :) dzieci bawiąc się przyswajają wiedze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeglądałam ostatnio wszystkie dostępne książki z tej serii... Niestety dla mnie jeszcze chwilowo za wysoka półka cenowa. Ale czytałam masę recenzji, że są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny sposób na przyswojenie geografii w interesujący sposób. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. I u nas nie brakuje takich książeczek. Uwielbiamy Montessori, ale i kochamy podróże :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że uzupełnianie pustych map to jest najlepszy sposób na naukę. Fajnie, że powstają pozycje książkowe, które ułatwiają to zadanie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubimy Egmont,od tego wydawnictwa mamy w biblioteczce też Montessori z tym, że ciało człowieka :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej