Pierwsze spotkanie z książeczkami wydawnictwa Arkady

Jak już zapewne zauważyliście przez nasz dom przewija się całe mnóstwo wszelkich książek dla dzieci. Książki kupujemy, wypożyczamy z biblioteki, dostajemy i oczywiście czytamy w ogromnych ilościach. Często śmieję się, że moi chłopcy choć tacy mali poznali więcej książek niż niektórzy dorośli przez całe swoje życie. Tym bardziej dziwi mnie fakt, że jeszcze nigdy nie natknęliśmy się na książki z wydawnictwa Arkady. Być może widzieliśmy je gdzieś w Internecie, ale nie zdarzyło się jeszcze, abyśmy mieli okazję je czytać. Oczywiście nic straconego, bowiem zaległości nadrobiliśmy i dziś możemy Wam pokazać trzy ciekawe pozycje właśnie z tego wydawnictwa.


Zacznijmy od książki "Świat zwierząt. Pupile w 3D". Jak od razu widać jest to książka z dołączonymi okularami, wiadomo więc, że w środku znajdują się obrazki do oglądania w trójwymiarze. Ja osobiście takich efektów nie znoszę, za to moje dzieci wszelkie wynalazki tego typu wprost uwielbiają. W nich więc książka od pierwszego wejrzenia wywołała zachwyt. Mi natomiast bardzo podoba się pod względem treści. Jest tutaj mnóstwo ciekawych informacji na temat zwierząt domowych, a do tego piękne fotografie uroczych zwierzaków.


Dużo zawartych w książce treści dotyczy opieki nad zwierzakami, ich potrzeb, zwyczajów, tego co lubią i czego należy unikać podczas hodowania konkretnego pupila.
Ta książka idealnie nadaje się dla wszystkich dzieci, które marzą o własnym zwierzątku, interesują się zwierzętami i lubią je poznawać. Nawet najmłodsi znajdą tutaj coś dla siebie- bo już samo oglądanie książki jest dużą przyjemnością.
Książka ma 48 stron i kosztuje około 20 zł- kliknij tutaj
Druga książka to "Joga dla najmłodszych". Muszę przyznać, że z jogą to nam zupełnie nie po drodze. Choć sama metoda brzmi naprawdę dobrze- osiąganie wewnętrznego spokoju, relaks i tak dalej jakoś nigdy nie mieliśmy potrzeby próbowania. Książka składa się z krótkiego wstępu dotyczącego samej jogi oraz z kilkunastu ćwiczeń dla dzieci. I tutaj myślę, że nie trzeba być zwolennikiem i znawcą jogi, żeby takie ćwiczenia zaproponować dzieciom- po prostu jako formę relaksu i wyciszenia.
Książka ma 40 stron, twardą okładkę i kosztuje ok.20 zł- kliknij tutaj
Została napisana przez doświadczoną instruktorkę jogi we współpracy z Włoskim Towarzystwem Jogi dla Dzieci. .
Ostatnia książka to "Bajki wszech czasów". Jest to książka o dużym formacie, w której zawarte są najbardziej znane baśnie z naszego dzieciństwa. Z baśniami to u nas historia jest taka, że moje dzieci ich prawie nie znają. Choć czytamy mnóstwo książek jakoś nigdy nie ciągnęło nas do klasycznych bajek. Ostatnio Filip wrócił ze szkoły i oznajmił, że było zadanie, w którym należało dobrać postaci z bajek i miał z tym duży problem. Zdecydowanie muszę nadrobić z chłopcami te zaległości, bo niektóre klasyczne baśnie są naprawdę piękne. No właśnie- niektóre. I tutaj dochodzimy do sedna sprawy- jeśli chodzi o książkę to mam co do niej bardzo mieszane uczucia.
Jest wydana naprawdę pięknie, a ilustracje mnie dosłownie zachwyciły! Są magiczne, tajemnicze, malarskie, pełne głębi- takie obrazki bardzo rzadko widuje się już w książkach dla dzieci, niestety często wyparte są przez grafikę komputerową. Pod tym względem książka jest naprawdę fantastyczna!


Przyczepię się jednak do treści. Nie dotyczy to każdej zwartej tutaj bajki, ale jednak kilka z nich jest dla mnie zbyt ciężkich. Drastyczne elementy w bajkach dla dzieci to jest przyczyna tego, że tak rzadko czytam je moim chłopakom. Ja wiem, że baśnie tak brzmiały z dziada pradziada, że to klasyka i tak dalej, jednak opowieści o tym, że rodzice byli biedni, więc porzucili swoje dzieci w lesie są dla mnie nie do przyjęcia. Owszem nas wychowano na takich bajkach, ja jednak mam opory, żeby bajki w takiej formie przekazywać moim synom. Zdecydowanie wolę, kiedy baśnie pisane są w nieco lżejszej formie. To jest dla mnie minus tej książki, co nie oznacza, że ją całkowicie skreślam. Niektóre bajki opisane są pięknie i z dużą przyjemnością czytam je moim chłopcom.
Ta książka to klasyka- baśnie znane od wieków plus przepiękne ilustracje. Jeśli nie zrażają was takie rzeczy jakie opisałam to książka na pewno wam się spodoba. Jeśli wolicie złagodzoną wersję bajek, to tutaj jej nie znajdziecie (chyba,że będziecie improwizować przy czytaniu tak, jak ja to robię:D).

Książka ma 196 stron, miękką oprawę i kosztuje 20 zł- kliknij tutaj

Wydawnictwo Arkady ma w swojej ofercie dużo różnych ciekawych tytułów dla dzieci, na pewno z przyjemnością sięgniemy po kolejne książki.


Komentarze

  1. Ta książka o jodze jest genialna, chciałabym ją.

    OdpowiedzUsuń
  2. świetne kolorowe książeczki, joga wygląda baaaardzo obiecująco i chętnie widziałabym ją w naszej dziecięcej biblioteczce :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej