Książeczki dla malucha- Animal Club & Maja

Dzisiaj pokażę Wam kolejne dwie ciekawe książeczki przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Jedna z nich jest zupełnie inna niż wszystkie książki, które pokazywałam Wam do tej pory, bowiem jest to książeczka do kąpieli.


"Animal Club. Dzień na wsi" to propozycja do czytania i zabawy w wodzie. Po zanurzeniu książeczki początkowo białe obrazki robią się kolorowe. Kubuś jednak odkrył inne zastosowanie- książeczki używa jako kolorowanki wodnej, którą maluje wacikiem lub pędzelkiem zanurzonym w wodzie. Bardzo mu się taka zabawa podoba. Najlepsze jest to, że po wyschnięciu można bawić się od nowa, ponieważ kolory na obrazkach znikają. Same obrazki są idealne dla małych dzieci- przedstawiają zwierzątka- pieska, kotka, krowę, konia, koguta i świnkę. Na każdej stronie znajduje się również krótki tekst do przeczytania.

Tak ilustracje wyglądają na sucho:A tak po zamoczeniu w wodzie:Prawdziwe czary-mary- dzieciaki to uwielbiają. Na końcu książeczki znajduje się dokładna instrukcja jej używania- bardzo ważne jest, aby po każdym użyciu wysuszyć ją, a od czasu do czasu także dokładnie wypłukać.

Druga propozycja dla maluchów, to kolejna książeczka napisana na podstawie serialu animowanego o znanej wszystkim pszczółce Mai. Jest to już piąta część. Tym razem w książeczce możemy przeczytać o tym, jak owady biorą udział w dniu otwartym w mrowisku. Niestety podczas zwiedzania pojawia się niebezpieczeństwo w postaci sikorki. Owady zostają uwięzione, na szczęście Maja wpada na pomysł jak im pomóc. Dzięki odwagom pszczół mrówki i ich goście zostają uwolnione.
Książeczka jest bardzo kolorowa, a ilustracje są dosłownie wyjęte z bajki, więc myślę, że to idealna propozycja dla maluchów, które lubią oglądać Pszczółkę Maję w telewizji.
Te oraz mnóstwo innych fantastycznych książeczek znajdziecie na stronie:Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej