Egzamin na szóstkę-super seria edukacyjna dla dzieci w wieku 6-9 lat

Filip od malutkiego bardzo lubił rozwiązywanie książeczek z zadaniami i bywały miesiące, kiedy szły nam tego ogromne ilości. Od kiedy zaczął chodzić do szkoły rozwiązuje jednak znacznie mniej. Jest to dla mnie zupełnie zrozumiałe, ponieważ choć to dopiero pierwsza klasa, to tempo pracy jest naprawdę spore i nie dziwię się, że w domu dziecko woli się bawić niż siedzieć nad książkami. Nie naciskam więc na niego, co nie znaczy, że całkiem sobie odpuściliśmy. Jeśli trafi nam się jakaś super książeczka edukacyjna to Filip potrafi spędzić nad nią długi czas- ale musi to być coś w jego guście i broń Boże nie nudne. I tak właśnie ostatnio trafiliśmy na serię książeczek, które całkowicie pochłonęły Filipa. Spodobały mu się tak bardzo, że rozwiązywał je i przed wyjściem do szkoły i zaraz po powrocie siadał znowu, żeby zrobić jakieś zadania. Ta seria to Egzamin na szóstkę z wydawnictwa Siedmioróg.


Jest to seria, w skład której wchodzi kilka różnych tytułów- Pory roku, Wychowanie komunikacyjne, Dlaczego, Poznaję ciało ludzkie oraz Astronomia. Prawie wszystkie przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia- oprócz Astronomii, która jest dużo trudniejsza i przeznaczona dla dzieci w wieku 9-12 lat. Każda książka skonstruowana jest w taki sam sposób- na 80 stronach mieszczą się ciekawe zadania oraz na odwrocie odpowiedzi do nich. Dzięki temu dzieci mogą od razu samodzielnie sprawdzać, czy wykonały ćwiczenia poprawnie.
Jeśli chodzi o zadania, to są naprawdę rewelacyjnie skonstruowane. Są tu uzupełnianki, krzyżówki, rebusy, łamigłówki, dobieranie elementów i wiele innych. Zadania są ciekawe i nawiązują do różnych tematów- sprawdzają wiedzę dziecka, ale także pozwalają na nauczenie się czegoś nowego.


Filip rozpoczął rozwiązywanie od książki "Pory roku". Są tutaj ćwiczenia związane z kalendarzem, zwyczajami i obrzędami ludowymi, przysłowiami, pogodą, a także zmianami, które zachodzą w przyrodzie podczas każdej pory roku.
Jako drugą wybrał sobie książkę "Wychowanie komunikacyjne". W tej części dzieci mogą poznać znaki drogowe oraz utrwalić wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze.Aktualnie rozwiązujemy książkę "Dlaczego". Na każdej stronie znajduje się tutaj jakieś pytanie dotyczące otaczającego nas świata oraz zadanie tematyczne związane z pytaniem.
Przykładowe pytania zawarte w książce:
Dlaczego na dachach domów umieszcza się piorunochrony?
Dlaczego wynalezienie druku było ważne?
Dlaczego zdarzają się trzęsienia ziemi?
Dlaczego trzeba szanować przyrodę?
Oraz wiele wiele innych.
Na koniec zostawiliśmy sobie książkę "Poznaję ciało ludzkie". Rozwiązując ją dzieci dowiedzą się jak jest zbudowane i jak funkcjonuje ludzkie ciało, dlaczego dbanie o higienę i zdrowe odżywanie się jest takie ważne oraz jak możemy zapobiegać chorobom. Wiedza oczywiście zdobywana jest poprzez praktykę, czyli uzupełnianie obrazków i wykonywanie różnych ciekawych zadań.

Została jeszcze książka "Astronomia", którą na razie będziemy musieli schować, ponieważ część zadań jest zdecydowania za trudna. Być może rozwiążemy te na poziomie Filipa, a do tych trudnych wrócimy za kilka lat. W tej części dzieci mogą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Wszechświecie, galaktykach, gwiazdach, słońcu, księżycu, planetach, a także o astronomach, kosmicznych katastrofach, satelitach, rakietach i stacjach kosmicznych.
Cała seria jest naprawdę świetna i doskonale łączy naukę z zabawą. Zadania są bardzo różnorodne i ciekawe, nie ma mowy o nudzie. Ja jestem naprawdę szczerze zachwycona i bardzo bardzo polecam!

Książki znajdziecie na stronie wydawnictwa Siedmioróg -kliknij tutaj. Cena jednej części to 12,99 zł.Komentarze

 1. Bardzo fajne są takie edukacyjne książeczki tematyczne.

  OdpowiedzUsuń
 2. rewelacyjny zestaw, dla naszej 7 latki idealny- dzię
  ki za ten wpis;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie książki, sprawdzają się o każdej porze roku, ale zima dzieciaki same chętniej po nie sięgają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako dziecko bardzo lubiłam rozwiązywanie takich zadań i łamigłówek - myślę, że takie książeczki powinny znalezć się w każdej rodzinnej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne książeczki! Chociaż dzieci w wieku szkolnym mają już dosyć zadań domowych.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej