Aqua Dragons- wodne smoki do hodowania w domu!

Jeśli śledzicie naszego Facebooka to być może widzieliście już, że od tygodnia mamy nowe zwierzątka domowe. Tym razem hodujemy prawdziwe wodne smoki znane pod nazwą Aqua Dragons. Zanim smoki trafiły do naszego domu wiele razy widzieliśmy ich reklamę w telewizji i za każdym razem chłopcy wpatrywali się jak urzeczeni. 
Nasze smoki pochodzą z zestawu Aqua Dragons in Space. Ciekawostką jest, że jajeczka smoków naprawdę były w kosmosie, co jest potwierdzone dołączonym do zestawu certyfikatem. Dzieci mają więc okazję hodować prawdziwe kosmiczne stwory! 


Czym są Aqua Dragons?
To żywe organizmy, rodzaj wodnych skorupiaków z długim ogonkiem.

Jak rozpocząć hodowlę?
W celu rozpoczęcia hodowli do akwarium, które mamy w zakupionym zestawie wlewamy wodę butelkowaną, a następnie wsypujemy jajeczka. Już na drugi dzień z jajeczek wykluwają się malutkie smoki, na początku trudno dostrzegalne. Jednak z każdym dniem robią się coraz większe! Trzeba je oczywiście regularnie karmić (pokarm jest dołączony w zestawie) oraz napowietrzać za pomocą pipetki.


Tak zakładaliśmy naszą hodowlę:A już po trzech dniach udało mi się uchwycić smoki na filmiku:


Smoki dosłownie rosną w oczach po pięciu dniach są już takie:


A po tygodniu to już całkiem spore skorupiaczki;)


Dwutygodniowe Aqua Dragons:


Docelowo ich rozmiar może osiągnąć nawet 2 centymetry! I co najciekawsze po kilku tygodniach zaczną się rozmnażać! Za jakiś czas do postu wstawię kolejne filmiki, w których będziecie mogli obejrzeć dorosłe smoki po kilku tygodniach hodowli.

Hodowla smoków Aqua Dragons to nie tylko świetna zabawa dla dziecka, ale również doskonała nauka odpowiedzialności. Każde dziecko marzy o własnym zwierzątku, a nie zawsze mamy warunki na większego zwierzaka. A nawet jeśli planujemy w przyszłości jakieś zwierzątko smoki mogą wprowadzić dziecko w rytm opieki nad własnym pupilem. Wspomogą naukę systematyczności oraz samodzielności w opiece nad zwierzakiem.
Aqua Dragons to kreatywne zestawy dla wszystkich dzieci, które interesują się żywymi stworzeniami i lubią obserwować świat. Idealnie sprawdzą się jako prezent. Zamiast kolejnej zabawki, która po kilku dniach powędruje na półkę warto zainwestować w zestaw, który nie tylko bawi, ale również uczy.
Moim chłopcom hodowla smoków bardzo się podoba. Z dużym zainteresowaniem obserwują zwierzątka i sami pamiętają o karmieniu i napowietrzaniu. I oczywiście wszystkim się chwalą, że hodują w domu wodne smoki. 

Smoki Aqua Dragons można kupić w sklepie internetowym GONZO TOYS- kliknij tutaj
Zapraszam również na Facebooka sklepu- klik oraz na Instagram- https://www.instagram.com/gonzotoys/
 


Komentarze

 1. Słyszałam o tych smokach, ale póki co nie zdecydowaliśmy się na ich hodowlę. To na pewno fajna alternatywa dla dzieci, które np. z powodu alergii nie mogą pozwolić sobie na żadne inne zwierzątko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tez o nich słyszałam, ostatnio aż huczy na fb :) mnie jakoś nie napawają radością chodz bardzo mnie ciekawi ta hodowla:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam te smoki widziałam je kiedys na zabawce roku

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale magia! Nawet dla mnie wygląda ta cudownie, a co dopiero dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej