Mama czyta- Willa pod czarnym tulipanem- Danuta Korolewicz

Jedną z największych zalet prowadzenia bloga jest możliwość dzielenia się z Wami opiniami dotyczącymi książek. I to często książek, które dopiero co miały swoją premierę. Uwielbiam je czytać i dla Was opisywać!
Dziś opowiem Wam o nowości z wydawnictwa Lucky- "Willa pod czarnym tulipanem" autorstwa Danuty Korolewicz.


Jest to książka, która okazała się dla mnie dużym zaskoczeniem. Początkowo podchodziłam do niej z rezerwą i raczej nie spodziewałam się fajerwerków. Okazało się jednak, że powieść wciągnęła mnie od pierwszej strony i pochłonęłam ją w dwa wieczory. Podczas czytania nie brakowało mi również dawki emocji, a nawet momentami nieco się bałam. Nie aż tak, żeby później bać się w nocy pójść do łazienki, ale od czasu do czasu przeszedł mnie dreszczyk strachu.

Bohaterką książki jest Lidia, młoda malarka u progu swojej kariery. Pewnego dnia otrzymuje ona zaproszenie od tajemniczego Hrabiego Tulipanowskiego, który posiada willę na niewielkiej prywatnej wyspie. Okazuje się, że hrabia co jakiś czas zaprasza do siebie mieszkańców miasteczka, aby zintegrować się z lokalną społecznością. Wśród osób zaproszonych razem z Lidią znajduje się również jej przyjaciółka, a także dawna miłość Zbyszek- z którym Lidia rozstała się w nieprzyjemnych okolicznościach. Goście zostają zaproszeni na weekend, na miejscu okazuje się jednak, że ich pobyt znacznie się wydłuży- na skutek załamania pogody zostają oni odcięci od świata. Początkowo miły rekreacyjny wyjazd zamienia się w mroczny i coraz bardziej przerażający pobyt. Nikt nie wie, czy wróci z wyjazdu żywy bowiem na wyspie zaczynają dziać się coraz straszniejsze rzeczy. Lidia i Zbyszek dokonują coraz bardziej makabrycznych odkryć! W dodatku izolacja nie sprzyja nastrojom- goście zaczynają podejrzewać siebie nawzajem. Nie wiadomo już kto jest dobry, a kto zły i czy na pewno każdy jest tym, za kogo się podaje. Czytelników czeka tutaj nie jedno zaskoczenie.

Kilka informacji o książce:
Autor: Danuta Korolewicz
Wydawnictwo: Lucky
Okładka: miękka
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 304
Cena: 34,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutajKomentarze

  1. Książka bardzo na czasie, lubię tego typu literaturę na jesienne wieczory :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej