Matematyka- książeczki edukacyjne dla dzieci w wieku 5-8 lat

Matematyka to podobno królowa nauk, ale nie da się ukryć, że również zmora wielu uczniów. Osobiście matematyki nie znosiłam dlatego staram się moje dzieci oswajać z matematyką już od najmłodszych lat. Wierzę, że dzięki systematycznej pracy w dobrej atmosferze zbudują sobie podwaliny do nauki matematyki w szkole i przedmiot ten nie będzie sprawiał im problemów.
Ostatnio pokazywałam Wam ciekawe książeczki do ortografii, a dziś kilka słów o książeczkach z wydawnictwa Siedmioróg przeznaczonych do nauki matematyki. Są to pozycje dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat, idealnie pasują więc dla mojego pierwszoklasisty.


"Dodaję i odejmuję z plakatem" to książka, w której nacisk położony jest na wykonywanie działań matematycznych- konkretnie dodawania i odejmowania. Każda strona to spis działań z konkretną cyfrą- np. dodaję i odejmuję 1, dodaję i odejmuję 2 i tak dalej. Jest tutaj również kilka matematycznych łamigłówek. W środku książeczki ukrył się także kolorowy plakat z tabliczką dodawania, który może być fajną pomocą edukacyjną.

"Mały matematyk. Zadania i  łamigłówki" to z kolei działania i zadania w formie łamigłówek i praktycznych ćwiczeń. Dzieci mogą tutaj poćwiczyć nie tylko takie rzeczy jak dodawanie i odejmowanie, ale także odczytywanie godzin, liczenie pieniędzy, myślenie logiczne, mierzenie i ważenie, określanie położenia i wiele innych umiejętności, które poznaje się już na początku edukacji w szkole. Zadania są ciekawe i różnorodne, a co najważniejsze praktyczne- podczas ich rozwiązywania dzieci mogą przekonać się, że nauka jest faktycznie potrzebna w życiu codziennym. Książeczka jest zgodna z podstawą programową i stanowi świetne uzupełnienie edukacji szkolnej. Na końcu znajdują się odpowiedzi do zadań, dzięki którym dzieci mogą nawet samodzielnie sprawdzić, czy ćwiczenie wykonały poprawnie. Myślę, że ta książka, tak jak i ta prezentowana wyżej, stanowi doskonałą pomoc edukacyjną zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli.


Zaprezentowane tutaj książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa Siedmioróg:
Dodaję i odejmuję- kliknij tutaj
Mały matematyk. Zadania i łamigłówki- kliknij tutaj

Komentarze

  1. Uwielbiamy takie książeczki. Ostatnio udało mi się kupić tego niezłą ilość.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ależ fajne książeczki. Będą w sam raz dla mojego synka, który jest obecnie w drugiej klasie. Myślę, że więcej skorzysta z nich, niż robiąc te nudne zadania domowe ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna propozycja, my ostatnio kupiliśmy Rymowane zgadywanki matematyczne od Kapitana Nauki i to nasz zdecydowany hit także tez polecam sobie zerknąć :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej