Zeszyt aktywizujący i ćwiczenia z myślenia- książeczki aktywizujące dla kilkulatków

Mój Kubuś- trzy tygodnie temu skończył cztery latka i od tego czasu bez przerwy mnie zadziwia. Mam wrażenie, że nastąpił u niego jakiś ogromny skok rozwojowy. Przede wszystkim Kuba polubił kolorowanie i zaczął kolorować bardzo starannie- jeszcze miesiąc temu po prostu mazał i po chwili się tym nudził. Od kilku dni maluje coraz ładniejsze obrazki i coraz mniej wychodzi za linie! Wyobraźcie sobie, że zaczął też czytać proste słowa i sylaby! Stało się to z dnia na dzień i zupełnie spontanicznie. Nigdy go tego nie uczyłam- załapał, kiedy słyszał jak Filip literuje i sylabizuje wyrazy. Od długiego czasu lubił też rozwiązywanie książeczek, ale ostatnio robi ich naprawdę duże ilości. Książeczki aktywizujące kupuję dosłownie w ilościach hurtowych.
Dzisiaj przy okazji opowiadania o umiejętnościach mojego syna, z którego jestem niesamowicie dumna krótko opowiem Wam również o dwóch książeczkach aktywizujących, z którymi pracowaliśmy przez ostatnie trzy dni. Są to "Ćwiczenia z myślenia dla 3-4 latka" oraz "Zeszyt aktywizujący dla przedszkolaka", obydwie wydane przez wydawnictwo Siedmioróg.


Ćwiczenia z myślenia to książeczka z kolorową szatą graficzną, w której na trzy- i czterolatki czeka mnóstwo różnorodnych i ciekawych zadań. Są tutaj takie ćwiczenia jak kolorowanie, łączenie, rysowanie po śladzie, wybieranie odpowiednich elementów ze zbioru, szukanie różnic, labirynt, a nawet wycinanie i naklejanie. Przy każdym ćwiczeniu oprócz polecenia mamy informację jaką umiejętność ćwiczy dziecko wykonując dane zadanie. Są to takie umiejętności jak przygotowanie do pisania, klasyfikowanie, logiczne myślenie, spostrzegawczość, odkrywanie. Poziom zadań w książeczce jest idealnie dobrany do dzieci w wieku 3-4 lata.

Zeszyt aktywizujący dla przedszkolaka to książeczka a większym formacie, ale za to z czarno-białymi ilustracjami. Tutaj również na dzieci czeka mnóstwo ciekawych ćwiczeń- wiele kolorowanek, łączenie elementów, rysowanie po śladzie, łączenie kropek, wybieranie elementów ze zbioru. Minusem książki jest dla mnie niejednolity poziom zadań- część z nich jest bardzo prosta, a część zdecydowanie przeznaczona dla starszych przedszkolaków, znających już litery- są to krzyżówki, wyszukiwanie wyrazów, rysowanie obrazka według wzoru. Takie zadania Kubuś zostawia Filipowi lub je pomija. Ogólnie książka i ćwiczenia w niej zwarte bardzo mi się podoba, ale nie lubię, kiedy jest taka rozbieżność w poziomie zadań.

Obydwie zaprezentowane tutaj książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa Siedmioróg:
Ćwiczenia z myślenia dla 3-4 latka- kliknij tutaj
Zeszyt aktywizujący dla przedszkolaka- kliknij tutaj

Naprawdę z całego serca zachęcam Was do sięgania po tego typu książeczki aktywizujące. Dla dzieci rozwiązywanie takich zadań to świetna zabawa, a przede wszystkim okazja do rozwoju i ćwiczenia wielu ważnych umiejętności. Ja pracując z moimi dziećmi na takich książeczkach widzę naprawdę ogromne efekty i coraz większe postępy.

 

Komentarze

 1. Świetne są takie książeczki. Mamy kilka tego typu podobnych. Są naprawdę rozwijające, ćwiczą koncentrację, myślenie, spostrzegawczość. Super.🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Starsza córka uwielbia takie książeczki, to dzięki nim uwielbia rozwiązywać zadania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka uwielbia takie książeczki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książeczki. Myślę, że właśnie znalazłam fajny pomysł na prezent mikołajkowy:)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej