Lombard życie pod zastaw- planszówka na podstawie serialu

Lombard życie pod zastaw to serial telewizyjny emitowany przez telewizję Puls. Osobiście nie oglądam, ale wiem, że program ten cieszy się sporą popularnością. Na podstawie serialu powstała nawet gra planszowa, z którą w ostatnim czasie miałam okazję się zapoznać. Jej producentem jest polska firma Alexander.
Podczas rozgrywki fani serialu (choć oczywiście nie tylko) mają okazję wcielić się w ulubione postacie i sprawdzić się w roli pracownika lombardu. Przyda się tutaj żyłka do interesów i umiejętności strategiczne. W czasie gry musimy kupować i sprzedawać rzeczy oraz zarobić na tym jak najwięcej pieniędzy.

Tradycyjnie na początek zajrzymy do pudełka i sprawdzimy jakie elementy gry tam na nas czekają:Zawartość pudełka to:
 • składana plansza
 • zwykły pionek i kostka
 • tekturowe pionki (postacie) z podstawkami
 • kostka kupna oraz kostka sprzedaży
 • 165 kart
 • banknoty o różnych nominałach
 • czeki
 • notes
 • instrukcja
Wśród kart znajdują się karty klienta, karty przedmiotu oraz karty losu. Każda karta przedmiotu przedstawia cenę regularną oraz jej zmiany, które zachodzą w trakcie rozgrywki, a także atuty i felery, przez które ceny również się zmieniają. Karty losu i karty klienta zawierają instrukcje, do których należy się dostosować jeśli na nie trafimy.
Nie będę opisywać szczegółowo zasad gry, gdyż są one dość skomplikowane i trzeba się po prostu spokojnie wczytać w instrukcję. Na początku gry ustalamy ile "tygodni" będzie trwała nasza rozgrywka, a po zakończeniu podliczamy posiadaną gotówkę oraz wartość posiadanych przedmiotów. Wygrywa osoba, która zarobiła dla lombardu najwięcej pieniędzy. Istotną informacją jest jednak fakt, że przedmioty nie mają stałych cen- zmieniają się one w zależności od tego, co wypadnie na kostkach a także od tego jaką postacią jesteśmy w grze.Rekomendowany wiek graczy to 12+ .Gra zdecydowanie przeznaczona jest dla młodzieży i dla dorosłych, młodsze dzieci raczej nie połapią się w jej zasadach. W czasie jednej rozgrywki brać udział może od 2 do 6 osób.
Jest to gra strategiczna, odrobinę podobna do tradycyjnego Monopoly. Trzeba kombinować, liczyć i uważać, żeby nie doprowadzić się do bankructwa. Myślę, że fani serialu nie będą zawiedzeni, a osoby, które serialu nie oglądają również będą się dobrze bawić podczas rozgrywki w gronie rodziny czy przyjaciół.

Na koniec mam jeszcze super wiadomość- grę Lombard życie pod zastaw możecie wygrać na naszym Facebooku (kliknij tutaj). Koniecznie zajrzyjcie:)

Grę kupicie tutaj.


Komentarze

 1. Coś dla mojego syna, fana Monopoly i wszelkich gier gdzie przeliczamy pieniądze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa gra. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej