Mama czyta- "Ciemna strona Sary" Danka Braun wyd.Prozami

Po raz kolejny spotkałam się z Mirkiem Filerem i ponownie spotkanie okazało się wspaniałą przygodą. Kim jest Mirek Filer spytacie? Po raz pierwszy spotkałam go w książce "Gdzie jest Olga" (kliknij tutaj), a w ostatnich dniach sięgnęłam po najnowszą powieść z serii. Książka swoją premierę miała dosłownie kilkanaście dni temu, więc tym bardziej z wielką radością napiszę dziś o niej kilka słów.


Jest to kolejna powieść obyczajowo-kryminalna, w której wątki rodzinne przeplatają się z prowadzonym przez Mirka śledztwem. Akcja książki dzieje się 6 lat po wydarzeniach z "Gdzie jest Olga". Mirek jest już statecznym mężczyzną., głową rodziny. Jego córka ma już jedenaście lat, a w międzyczasie Mirek doczekał się także synka. Prowadzi spokojne życie, jest właścicielem pensjonatu dla starszych osób, nie angażuje się już w sprawy kryminalne. Do czasu. Kiedy w dziwnych okolicznościach ginie młoda dziewczyna, córka zamożnego farmaceuty i narzeczona prawnika Mirek postanawia rozwikłać zagadkę. Początkowo trop prowadzi do ogrodnika o kryminalnej przeszłości, którego Mirek zatrudnił w swoim pensjonacie.To by jednak było zbyt proste! Mirek wie, że sprawcą jest ktoś inny i za wszelką cenę pragnie poznać prawdę. W miarę prowadzenia śledztwa na jaw wychodzą różne fakty. Okazuje się, że narzeczony denatki ma romans, a sama zamordowana również ma wiele na sumieniu.
Więcej oczywiście nie zdradzę, żeby nie psuć frajdy z lektury. Cała akcja jest tak poprowadzona, że naprawdę ciężko się zorientować co tam zaszło. Choć kombinowałam i próbowałam domyśleć się rozwiązania zagadki po raz kolejny zostałam przez autorkę wpuszczona w maliny.

Podsumowując moje drugie spotkanie z Mirkiem Filerem okazało się tak samo udane jak pierwsze. Książkę pochłonęłam w dwa wieczory i naprawdę ciężko mi się było od niej oderwać. Jeśli lubicie wątki kryminalne w książkach, przepadacie za zagadkami do rozwikłania i lubicie być zaskoczeni to zdecydowanie jest to lektura dla Was.

Kilka informacji o książce: 
Autor: Danka Braun
Wydawnictwo: Prozami
Okładka: miękka
Rok wydania: luty 2020
Liczba stron: 384
Cena: ok 30 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

  1. Chętnie wolną chwilą sięgnę po tą pozycje. Zapisuję na listę do przeczytamnia.

    OdpowiedzUsuń
  2. to była świetna książka, ja właśnie dlatego się skusiłam na kupno pierwszej części z tego cyklu i też była super:)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej