Kalendarz Wielkopostny- książka dla dzieci na czas Wielkiego postu

Środa Popielcowa to idealny dzień na to, aby pokazać Wam nowość dla dzieci specjalnie na czas Wielkiego Postu. Swoją drogą dopiero, co pokazywałam Wam książkę Kalendarz Adwentowy, a tymczasem już zaczyna się Wielki Post. Jest to szczególny czas w ciągu roku, w którym nie tylko przygotowujemy się do świąt Wielkanocnych, ale również mamy okazję zastanowić się nad swoim życiem, wiarą, wyciszyć, zatrzymać.


Kalendarz Wielkopostny to książka, która powstała, aby przybliżyć najmłodszym czas Wielkiego Postu. Podobnie jak w Kalendarzu Adwentowym bohaterami książki jest rodzina Nutów- rodzice oraz ich dzieci- Małgosia i Pawełek. Nutowie wspólnie przeżywają czas Wielkiego Postu i przygotowują się do świąt Wielkanocnych. Ich dzieci mają przy tym mnóstwo pytań, na które troskliwi rodzice chętnie odpowiadają. Wyjaśniają dzieciom między innymi czym jest Wielki Post, co to jest modlitwa, post, jałmużna, na czym polega nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz wiele innych zagadnień, które są ważne w tym okresie roku.


Kalendarz Wielkopostny składa się z dwudziestu opowiadań. Na końcu każdego z nich znajdziecie pytania pomocnicze do rozmowy z dzieckiem, cytat z Biblii oraz parametry do dodatkowej lektury dla starszych dzieci.


Jest to książka, która nie tylko przybliża dzieciom fakty związane z Wielkim Postem, ale jest także świetnym punktem wyjścia do rozmów. Napisana jest w bardzo lekki, przystępny sposób, jest też ładnie ilustrowana. Dzieci podczas czytania mogą identyfikować się z Małgosią i Pawełkiem, a zwykłe rodzinne scenki opisywane w opowiadaniach na pewno im się spodobają i uczynią lekturę przyjemną. Ta książka to nie są suche fakty, które szybko nudzą małych czytelników, ale bardzo wciągająca historia sympatycznej rodzinki.


Opisywany kilka miesięcy temu "Kalendarz Adwentowy" okazał się prawdziwym wydawniczym sukcesem- nakład książek wyczerpał się bardzo szybko. Wcale się nie zdziwię jeśli tak samo będzie w przypadku "Kalendarza Wielkopostnego".
Jeśli jesteście osobami wierzącymi i pragniecie przybliżyć Waszym dzieciom zagadnienia związane z Wielkim Postem oraz chcecie pomóc im zrozumieć ten szczególny w roku czas oraz wartość świąt Wielkanocnych to zdecydowanie jest to lektura dla Was.
Kilka informacji o książce:
Autor: Barbara Garczyńska
Wydawnictwo: Promic
Okładka: miękka
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 120
Cena: ok 19 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

  1. Nie spotkałam się jeszcze z kalendarzem wielkopostnym. Bardzo fajny pomysł! :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej