Łamigłówki dla małych i nieco starszych

Do wszelkich książeczek z zadaniami dla dzieci mam ogromną słabość i kupuję je dosłownie w ilościach hurtowych. Bardzo lubię w ten sposób spędzać czas z chłopcami i staram się przynajmniej co kilka dni wygospodarować trochę czasu na wspólne robienie książeczek. Z Kubusiem pracuję dużo więcej z racji tego, że nie chodzi on do przedszkola. Jest to mój świadomy wybór, a ciężar jego edukacji wzięłam na swoje barki. Na szczęście Kuba chętnie pracuje w domu i z przyjemnością sięga po książeczki. Z Filipem jest już nieco gorzej, ponieważ po kilku godzinach w szkole nie ma on już ochoty na dodatkową pracę w domu, co oczywiście rozumiem i nie zmuszam. Zdarza się jednak, że sam zapragnie coś porozwiązywać lub też chciałby pograć na komputerze, a wtedy mamy taką umowę, że najpierw trzeba zrobić coś pożytecznego.

Jeśli chodzi o książeczki z zadaniami sięgamy po bardzo różne tytuły z wielu znanych wydawnictw. Jednak od lat widzę, że jedną z najciekawszych ofert ma wydawnictwo Aksjomat, Szczególnie jeśli chodzi o książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym wybór jest tam naprawdę ogromny i zdecydowanie to właśnie po te tytuły najchętniej sięgają chłopcy. Dlatego też uważnie obserwuję ofertę wydawnictwa i wyłapuję co ciekawsze nowości. W ostatnim czasie ukazało się kilka kolejnych ciekawych książeczek aktywizujących dla dzieci:


57 zabaw logicznych/umysłowych dla przedszkolaków to dwie książeczki niedużego formatu przeznaczone dla dzieci w wieku około 5 lat. Znajdziecie tutaj różne łamigłówki i ciekawe zadania, dzięki którym dzieci rozwiną takie umiejętności jak porównywanie cech, rozróżnianie kształtów, logiczne myślenie, porządkowanie. Podczas rozwiązywania książeczek maluchy wzbogacą wiedzę o świecie i sprawdzą się w pytaniach testowych.


Łamigłówki z wesołym pingwinkiem/ tygryskiem/ delfinkiem/ kangurkiem to seria książeczek dla dzieci w wieku 7-9 lat. Są to książeczki z kolorową szatą graficzną i bardzo ciekawymi, zróżnicowanymi zadaniami. Są tutaj szlaczki, krzyżówki, labirynty, łączenie kropek, rysowanie po śladzie, łamigłówki logiczne, dopasowywanie przedmiotów i wiele innych ciekawych ćwiczeń. Rozwiązywanie tych książeczek sprawi dzieciom dużo frajdy, a przy okazji pomoże rozwijać wiele ważnych umiejętności.Dla odrobinkę starszych dzieci, w wieku 7-9 lat świetnie sprawdzą się Łamigłówki dla ciekawych/ dla bystrzaków. Te dwie książeczki, w których motywem przewodnim są piraci i morskie przygody pełne są różnych ciekawych zadań. Są tutaj szyfry do złamania, krzyżówki, zadania logiczne, labirynty i wiele innych łamigłówek. Na końcu znajdują się odpowiedzi do zadań, dzięki czemu dzieci mogą samodzielnie sprawdzić, czy wykonały ćwiczenie poprawnie.Książeczki z zadaniami, to nie tylko świetny sposób na zajęcie dziecka i pozbycie się nudy, ale przede wszystkim mądra rozrywka połączona z edukacją. Warto przynajmniej od czasu do czasu sięgnąć po takie publikacje i pokazać dzieciom, że w ten sposób można naprawdę ciekawie spędzić wolny czas.

Przedstawione dziś książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa:
57 zabaw dla przedszkolaków- kliknij tutaj
Łamigłówki z wesołym...-kliknij tutaj
Rusz głową! Łamigłówki dla ciekawych/bystrzaków- kliknij tutaj

Komentarze

  1. Wow ile ciekawych propozycji zeszytów z zadaniami. Myślę, że są w sam raz dla mojego przedszkolaka. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale fajne. Mój synek uwielbia takie łamigłówki. Są o wiele ciekawsze, niż zadania domowe :-) Myślę, że mu się spodobają i będzie miał zajęcie na nadchodzące wiosenne wieczory :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Moja córka uwielbia takie ksiazeczki, i chętnie po nie sięga nawet po powrocie że szkoły :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej