PJMASK- poszukaj i znajdź- książka wyszukiwanka

W ostatnich latach literatura dziecięca przeszła prawdziwą ewolucję. Książki to już nie tylko bajki i opowiadania do czytania, ale również cała gama produktów do zabawy i wspomagania rozwoju dziecka. W dodatku bohaterami książek są już nawet postaci znane z bajek telewizyjnych, co w przypadku niektórych dzieci jeszcze bardziej podnosi ich atrakcyjność. Bo przecież jeżeli dziecko lubi jakąś określoną bajkę to z pewnością chętnie sięgnie po książkę, w której występują bohaterowie znani z ekranu. Prym w wydawaniu takich książek ze znanymi kreskówkami wiedzie Wydawnictwo Media Service Zawada, a ja mam to szczęście, że publikacje tego wydawnictwa mogę Wam prezentować na moim blogu.

Dziś pokażę Wam kolejną ciekawą pozycję wydawniczą z bohaterami bajki Pidżamersi. Jest to książka wyszukiwanka, która rozwija spostrzegawczość i zapewnia dużo dobrej zabawy.


Na każdej stronie tej książki znajduje się duża ilustracja, a z prawej strony lista rzeczy do odnalezienia np. 3 ławki, 7 latarni, 3 samochody, 5 belek drewna. Zadanie dziecka polega na odnalezieniu wszystkich elementów. Przy okazji dziecko ćwiczy liczenie, bo rzeczy do znalezienia jest zwykle kilka.


To jeszcze nie koniec zabawy bowiem pod listą rzeczy znajduje się pytanie specjalne z kolejnym elementem do odnalezienia oraz zadanie dla mistrza, w którym zwykle trzeba znaleźć na obrazku jakiś ukryty symbol lub literkę.


Strony w książce są sztywne, tekturowe, dzięki czemu nie zniszczy się ona zbyt szybko podczas zabawy.


Moi chłopcy bardzo lubią książki wyszukiwanki, a odnajdywanie elementów na ilustracjach sprawia im dużą frajdę. Takie książki potrafią zająć moje dzieciaki na długi czas.


W serii dostępna jest również książka o śwince Peppie, którą jakiś czas temu również pokazywałam na blogu (kliknij tutaj)
Książki wyszukiwanki to świetny pomysł zarówno na zabawę w domu, czy w ogrodzie, jak i na przykład w czasie podróży.

Książkę kupicie np. na stronie ksiazeczkibajeczki.pl, gdzie aktualnie jest w promocji i kosztuje tylko 11.50 zł- kliknij tutaj.

Komentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej