Zabawy logopedyczne- książkowa pomoc dla rodziców i nauczycieli

Problemy z wymową wydają mi się dość często spotykane u małych dzieci. Mojego Filipa na szczęście to ominęło, ale większość jego grupy zerówkowej uczęszczała na zajęcia z logopedą. Kubuś mówi bardzo dużo i wyraźnie, nie zauważyłam jeszcze żadnych nieprawidłowości. Nie wymawia jeszcze r, ani głosek typu sz,cz, dż- ale na to ma jeszcze czas.
Mimo tego, że chłopcy nie potrzebują zajęć z logopedą lubimy od czasu do czasu porobić w domu różne ćwiczenia wspierające prawidłową wymowę. Dla chłopców jest to świetna zabawa, Kuba momentami dosłownie zatacza się ze śmiechu (Kubuś ogólnie jest małym wesołkiem i bardzo łatwo go rozbawić). Aktualnie pracujemy sobie z książką "Zabawy logopedyczne" wydawnictwa Aksjomat.


"Zabawy logopedyczne" to książka, którą polecam wszystkim rodzicom, którzy chcą ćwiczyć ze swoimi dziećmi prawidłową wymowę. Nawet jeśli dziecko uczęszcza do logopedy, to ważna jest systematyczność, dlatego oprócz ćwiczeń w gabinecie warto również ćwiczyć w domu. Książka może być także świetną pomocą dla nauczycieli przedszkolnych oraz logopedów.

"Zabawy logopedyczne" to nie jest spis nudnych żmudnych ćwiczeń. O nudzie tutaj nie ma mowy, bowiem autorom przysługiwał cel nauki przez zabawę. Znajdziecie tutaj przeróżne śmieszne zadania, wierszyki, piosenki (bezpłatne nagrania można pobrać na stronie wydawnictwa), rymowanki itd. Często ćwiczenia wymowy połączone są tu z innymi aktywnościami np. kolorowaniem, rysowaniem, naśladowaniem zwierząt i gestów.


Książka podzielona jest na kilka rozdziałów. Pierwsze z nich dotyczą ogólnych ćwiczeń usprawniających aparat mowy. Kolejne działy mają na celu korygowanie nieprawidłowości w wymowie poszczególnych głosek oraz wspomaganie poprawnej wymowy. Na samym końcu natomiast możemy poczytać o etapach rozwoju mowy od narodzin do 7 roku życia.Praca z książką to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i rodziców. Ważne jest, aby do zawartych tutaj ćwiczeń podejść z uśmiechem i potraktować je jak zabawę. Myślę, że naprawdę warto w ten sposób pracować z dzieckiem- nie dość, że dajemy maluchowi szansę na opanowanie poprawnej wymowy, co jest przecież bardzo ważne, to jeszcze spędzamy czas razem.


Książka jest bardzo kolorowa i różnorodna, dzięki czemu praca z nią jest jeszcze przyjemniejsza. Myślę, że taka forma ćwiczenia wymowy spodoba się każdemu dziecku.

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Aksjomat
Autor: Olga Pawlik, Joanna Szostek
Okładka: miękka
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 64
Format: A4
Cena: 12,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj 

Komentarze

 1. Bardzo interesujaca propozycja :) dzieci z pewnoscia duzo sie nauczą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy tą książkę i bardzo ją sobie chwalimy :) Naprawdę warta uwagi :) Poleciła nam ją nasza logopedka, jako skarbnica ćwiczeń na wady wymowy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa propozycja :-) Nauka wymowy jest bardzo ważna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książeczka pomocna dla dzieci i dorosłych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa książka, idealna dla nas. Z moim starszym synkiem chodzimy do logopedy, ćwiczymy w domu.Taka książeczka byłaby dodatkową pomocą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gry i zabawy logopedyczne bardzo dobrze znamy, ale chłopcy lubią i zawsze podchodzą z entuzjazmem.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej