Wesoła farma- kolekcja książeczek z zabawkami

W piątek dotarła do nas kolejna świetna przesyłka, tym razem od wydawnictwa DeAgostini.W paczce znaleźliśmy trzy książeczki z nowej kolekcji "Wesoła farma" i dzisiaj trochę Wam o nich opowiem.


Wesoła farma to zbiór edukacyjnych książeczek z dołączonymi do nich figurkami. Książeczki opowiadają o gospodarstwie Mateusza i Marty-o żyjących na farmie zwierzętach, a także o pracach i maszynach gospodarczych. Kolejne numery kolekcji ukazują się w kioskach co 2 tygodnie, oczywiście najkorzystniej jest zamówić prenumeratę, co gwarantuje sporą oszczędność.
Same książki są bardzo ładnie wydane- mają twarde okładki, przyjemną, kolorową szatę graficzną, a także duży walor edukacyjny. Figurki również są bardzo atrakcyjne- mają spore rozmiary, a wykonane są z materiału przypominającego twardą gumę. U nas największym hitem okazała się świnka- Kubuś tak ją polubił, że zabiera ją nawet na spacery.


A jak wyglądają poszczególne numery kolekcji? Pierwszy z nich to książeczka o krowie oraz dwie figurki-Krowa oraz świnka:


W książeczce dzieci znajdą dużo ciekawych informacji na temat krów. Dowiedzą się jak wyglądają te zwierzęta, co jedzą, jak spędzają dzień, co uzyskujemy z mleka, a także jakie są najpopularniejsze rasy krów. Na końcu znajdują się także dwa opowiadania.
Numer drugi to książeczka o koniu oraz figurki konia, owcy i koguta:


Podobnie jak w numerze pierwszym opisany jest tutaj wygląd konia,jego pożywienie, sposób spędzania czasu, a także wykorzystanie koni w gospodarstwie oraz rozrywce. Dzieci mogą dowiedzieć się jakie są sporty konne, co jest potrzebne do konnej jazdy, a także jakie są najpopularniejsze rasy koni.Tutaj również znajdują się dwa krótkie opowiadania.
Numer trzeci to książeczka Farma oraz figurki gospodyni Marty oraz byka:


Ta książeczka nieco różni się od poprzednich numerów- nie jest tutaj opisane konkretne zwierzę, a gospodarstwo. Znajdują się tutaj informacje o budynkach gospodarczych oraz pracach rolniczych. Podobnie jak w pierwszych częściach są także dwa opowiadania.
Jak widzicie kolekcja przedstawia się naprawdę interesująco. Nie dość, że zawiera edukacyjne książeczki, z których dzieci mogą dowiedzieć się mnóstwa ciekawych informacji, to jeszcze zapewnia świetną zabawę z dołączonymi figurkami. Zbierając kolejne numery "Wesołej farmy" dzieci mogą zbudować całkiem pokaźne gospodarstwo. Można również korzystać z dodatkowych opcji takich jak np. oferta premium, czy kod promocyjny PROMOFARMA2019, dzięki któremu w prenumeracie otrzymuje się gratis w postaci magnesów na lodówkę.
Więcej o kolekcji możecie poczytać na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj
 

Komentarze

 1. Jako dziecko najbardziej lubiłam książeczki ze zwierzętami, dlatego zawsze czytam je z ogromnym sentymentem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje najstarsze dziecko kiedyś taką zbierało. Ciekawe, że wyszło wznowienie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mamy te zestawy- bardzo fajne książeczki a figurki pieknie wykonane;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale świetne książeczki o zwierzętach dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacja! Czuję, że mój synek byłby zachwycony <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne książeczki. Moja córka jak była mała uwielbiała oglądać zwierzęta i wydawać takie same odgłosy jak one.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej