Niesforni bracia i samolubne siostry- książka z z serii Pomocne Elfy

Relacje pomiędzy rodzeństwem bywają bardzo skomplikowane. Sama widzę to na przykładzie moich chłopców-są momenty,że potrafią godzinami bawić się i rozmawiać. Czasem wystarczy jednak chwila, aby pokłócili się o byle co, potrafią w jednej sekundzie rzucić się na siebie z pazurami, kopaniem i biciem. Po chwili jakby nigdy nic bawią się w najlepsze.
Czasami cały dzień bawią się razem bez większych problemów, a czasami od rana do nocy kłócą się o wszystko.
Choć traktujemy ich sprawiedliwie nie brakuje również zazdrości, szczególnie ze strony Filipa. Z jednej strony go rozumiem, bo sama byłam starsza i często czułam się traktowana gorzej (choć teraz wiem,że tak nie było), z drugiej wiem, że naprawdę nie ma powodów do zazdrości.
Tak więc każdy rodzic wie, że relacje pomiędzy rodzeństwem to prawdziwy kalejdoskop- jest tu wszystko od miłości po nienawiść.
Warto pomóc swoim dzieciom w zrozumieniu ich uczuć,a przede wszystkim zapewnić je o tym, że są kochane, wyjątkowe i zawsze mają swoje miejsce w sercu rodziców.


"Pomocne Elfy" to seria książeczek wydanych przez wydawnictwo Promic. Każda część porusza jakieś zagadnienie ważne dla dzieci i pomaga im zrozumieć otaczający je świat. Najnowsza książeczka z serii nosi tytuł "Niesforni bracia i samolubne siostry" i opowiada o rywalizacji rodzeństwa.
Czytając książeczkę dzieci mogą dowiedzieć się, że rywalizacja, zazdrość, niechęć do dzielenia się rodzicami jest normalna i zdarza się w każdej rodzinie. Ważne jest jednak to, aby rozumieć te uczucia i radzić sobie z nimi, aby nie przesłoniły nam tego co najważniejsze. Posiadanie rodzeństwa jest cudowne i ma mnóstwo plusów nawet jeśli czasami wydaje się inaczej. Ważne jest, aby uświadomić sobie swoje miejsce w rodzinie i nie pozwolić, aby niechęć do brata, czy siostry powodowała w niej rozłam.


Książka może być świetnym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat ich uczuć, a także naszego- rodziców stosunku do swoich dzieci. To na nas spoczywa odpowiedzialność za atmosferę w rodzinie. Musimy zapewniać swoje dzieci o naszej miłości, choć wydaje nam się, że jest to oczywiste. W książeczce przedstawione są konkretne sytuacje, w jakich mogą znaleźć się nasze pociechy - kłótnie o zabawki, zabieganie o uwagę rodziców, poczucie odrzucenia przez starsze rodzeństwo, poczucie, że jest się mniej kochanym. To wszystko są rzeczy, które warto omówić z dziećmi, a przedstawione w książce sytuacje odnieść do konkretnych sytuacji z życia rodziny.


Książka napisana jest prostym językiem, zrozumiałym dla dzieci- w dodatku autor zwraca się do nich bezpośrednio. Myślę,że dzięki temu zabiegowi dzieci będą miały poczucie, że są rozumiane, a przedstawione sytuacje i ich rozwiązania przeznaczone są konkretnie dla nich.
Cała seria "Pomocne Elfy" jest naprawdę godna uwagi i wartościowa zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Promic Wydawnictwo Księży Marianów
Autor: R.W. Alley 
Okładka: miękka 
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2019
Cena: 14,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej