Thermi- żel pielęgnacyjno-łagodzący idealny na lato

Polskę znowu nawiedziła fala upałów i choć właśnie na tym polega lato, to jednak o tej porze nietrudno o nieprzyjemne dolegliwości. Wysokie temperatury i mocno przygrzewające słońce łatwo mogą spowodować oparzenia słoneczne, podrażnienia, czy odparzenia, nie wspominając o tym, że lato to również czas wszelkich gryzących insektów. Staram się dbać o to, aby moim chłopcom nie przydarzyły się żadne nieprzyjemne niespodzianki, unikamy przebywania na pełnym słońcu i w przypadku dłuższego pobytu na dworze stosujemy krem z filtrem. Jednak czasami wystarczy niewiele, aby doprowadzić np. do spieczenia się na słońcu- jak rok temu, kiedy moi rodzice zabrali Filipka na działkę, przykładnie wysmarowali go kremem z filtrem, po czym zmienili mu koszulkę na taką bez rękawów. Niestety nie pomyśleli o tym, aby posmarować to świeżo odsłonięte miejsce, w efekcie czego Filip spiekł ramiona. Wszyscy wiemy, że takie oparzenie bywa nieprzyjemne i bolesne dlatego warto zaopatrzyć się w środek, który złagodzi niemiłe dolegliwości.
Warto, aby w domowej apteczce znalazł się preparat o działaniu łagodzącym i pielęgnującym- idealnie sprawdzi się żel Thermi.


Żel pielęgnacyjno- łagodzący Thermi to produkt przeznaczony do skóry narażonej na podrażnienia słoneczne i termiczne, skłonnej do odparzeń. Można stosować go zapobiegawczo lub w przypadku wystąpienia dolegliwości. Żel zabezpiecza skórę oraz łagodzi podrażnienia. Idealnie sprawdzi się także jako preparat regenerujący skórę po zabiegach dermatologicznych i kosmetycznych takich jak peelingi, depilacje czy mikrodermabrazje.


Żel ma przezroczysty kolor i przyjemną konsystencję, łatwą do rozprowadzenia. Cienką warstwę żelu należy nanosić na skórę kilka razy dziennie. Produkt ten można kupić wyłącznie w aptekach.
Żel Thermi to obowiązkowy element mojej wakacyjnej apteczki, chociaż mam nadzieję, że nie będziemy musieli sięgać po niego zbyt często;)

Pamiętajcie, że słońce choć cudowne, bywa czasami groźne. Dbajcie o to, aby dzieci nie przebywały w pełnym słońcu podczas największych upałów, nie zapominajcie o nakryciu głowy i stosowaniu filtrów UV, a także zachęcajcie swoje pociechy, aby w te gorące dni jak najwięcej piły. Nigdy nie zasłaniajcie wózków pieluszkami, czy kocykami, bo w środku takiej gondoli powstaje termos z wysoką temperaturą. Nie zostawiajcie dzieci i zwierząt w samochodzie, nawet kiedy planujecie pójść gdzieś tylko na chwilkę.

Więcej o żelu Thermi i jego działaniu możecie przeczytać tutaj

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej