Co w trawie piszczy? Urocza seria książeczek dla dzieci

Robaki, robaczki, owady wszelkiej maści to jest to, co moje dzieci kochają wielką miłością. Uwielbiają je łapać, obserwować, poznawać ich nazwy. Te małe żyjątka mają w sobie coś, co przyciąga i ciekawi dzieci. Owady są również wdzięcznym tematem w dziecięcej literaturze. Kilka lat temu wydawnictwo Siedmioróg wydało serię "Słodkie małe zwierzątka",a ostatnio książeczki te doczekały się nowej formy. Pięć z nich zostało wydanych w formie etui.


W zestawie znajdują się następujące tytuły książeczek:
Tonik Pasikonik, Jadwisia Żółwisia, Leszek Weszek, Nineczka Biedroneczka oraz Juleczka Mróweczka. 


W naszej domowej biblioteczce posiadamy także dwa inne tytuły- "Kamilek Motylek" oraz "Dobrółka Pszczółka".
Każda książeczka z serii opowiada o innym zwierzątku, wszyscy bohaterowie żyją jednak w tym samym ogrodzie i znają siebie nawzajem. Opowieści te to krótkie,urocze bajeczki opowiadające o przyjaźni, pomaganiu innym, akceptacji. Napisane bogatym literackim językiem, przystępnym dla dzieci zdecydowanie wyróżniają się wśród innych książek dla najmłodszych.


Na szczególną uwagę zasługują tutaj piękne malarskie ilustracje. W dobie animacji komputerowej i kreskówek takie obrazki w książkach dla dzieci są coraz rzadziej spotykane. Samo oglądanie tych książeczek jest dużą przyjemnością.


Bajeczki o małych zwierzątkach idealnie sprawdzą się zarówno do czytania na dobranoc, jak i w ciągu dnia. Opowieści są bardzo spokojne i przyjemne w odbiorze, w dodatku płynie z nich głębokie przesłanie moralne. Dzieci dowiedzą się tutaj jak ważna jest przyjaźń i akceptacja. Przekonają się, że warto jest pomagać innym, a ofiarowane przyjaciołom dobro zawsze powraca.


Polecam serdecznie całą serię, zarówno książeczki zebrane w etui, jak i pojedyncze tytuły. Myślę, że z powodzeniem opowieści o małych zwierzątkach można zaliczyć do wartościowej i godnej uwagi literatury dziecięcej.


Kilka informacji o książkach:
Autor: Antoon Krings, tłumaczenie Tamara Michałowska
Wydawnictwo: Siedmioróg
Okładka: miękka
Liczba stron: ok 24 strony w jednej książeczce
Rok wydania: 2018
Cena: etui 15 zł, pojedyncza książeczka 5,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj


Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej