Run- zestaw sportowy firmy Alexander

Ostatnio na naszym Facebooku pokazywałam Wam kilka nagród, które udało mi się wygrać w różnych konkursach. Muszę przyznać, że szczęście mi dopisywało i otrzymałam naprawdę ciekawe rzeczy dla dzieci. Jednym z nich jest zestaw Run, który dzisiaj krótko opiszę.
Zestaw Run jest to zabawka firmy Alexander, która w ostatnim czasie wypuściła serię gier  Sport&Fun mających na celu zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej. Idea doskonała, zwłaszcza, że piękna pogoda sprzyja zabawie na powietrzu.


Po rozpakowaniu paczki naszym oczom ukazało się sporych rozmiarów pudełko, w którym znaleźliśmy zestaw gadżetów do aktywnej zabawy.
Zawartość zestawu to:
-2 duże worki do skakania- czerwony i żółty
-4 woreczki gimnastyczne wypełnione grochem
-2 taśmy na rzepy służące np.do wyścigów w parach
-skakanka
-oraz instrukcja z propozycjami zabaw

Tak prezentuje się zawartość pudełka:


Na zdjęciu brakuje skakanki, którą schowałam przed chłopcami (nie pozwalamy na zabawy ze skakanką bez nadzoru, bo chłopcy miewają dziwne pomysły), a później zapomniałam zabrać na robienie zdjęć, a także instrukcji, która również przez przypadek została w domu.
Elementy należące do zestawu Run można wykorzystać na wiele sposobów, zarówno do zabawy dla jednego, czy dwójki dzieci, jak i większej ilości np. grupy przedszkolnej. Tak jak wspomniałam wcześniej w dołączonej instrukcji znajdziecie propozycje kilku ciekawych zabaw np. wyścigi w parach, wyścigi w workach, rzucanie woreczkami do celu, zabawy z wykorzystaniem skakanki (bo przecież ona służy nie tylko do skakania!). Gadżety można wykorzystać zarówno do zabawy w domu, jak i w ogrodzie, czy na szkolnym placu zabaw.


Moim chłopcom najbardziej przypadły do gustu woreczki gimnastyczne (które dołączyły do naszego uszytego przeze mnie zestawu) oraz worki do skakania. Woreczkami lubią rzucać do celu, natomiast w workach ścigali się na podwórku u prababci:


O tym, że warto zachęcać dzieci do aktywności fizycznej na powietrzu chyba nie muszę nikogo przekonywać. Zestaw Run, jak i inne tego typu zabawki sportowe może być świetnym motywatorem do ciekawej zabawy ruchowej. Idealnie sprawdzi się i dla rodzin i dla nauczycieli grup przedszkolnych, czy wczesnoszkolnych.

Producentem zestawu jest polska firma Alexander, mająca w ofercie mnóstwo ciekawych zabawek i gier dla dzieci.


Komentarze

 1. Super zestaw gadżetów do zabawy na świeżym powietrzu

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie zestawy są u nas bardzo mile widziane- zabawa na świeżym powietrzu nr 1!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że na rynku pojawiają się takie zestawy, dzieci są ucieszone takimi prezentami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gry z tej serii są wspaniałe! Tej nie mamy, za to posiadamy 5 innych gier z serii SPORT &FUN.😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny sposób na zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej