Łamigłówki ortograficzne i matematyczne dla klas 1-3

Wakacje za pasem, koniec szkoły już za kilka dni. Dzieci coraz mniej myślą o nauce, za to więcej o czekającej je swobodzie. Na blogu jednak nie zwalniamy tempa i dalej pokazuję Wam ciekawe książki edukacyjne. Kto wie, może co ambitniejsze dzieci postanowią szlifować swoje umiejętności nawet w czasie wakacji;)
Dzisiaj zaprezentuję Wam dwie książeczki- nowości z wydawnictwa Aksjomat. Łamigłówki ortograficzne oraz Łamigłówki matematyczne to dwie pozycje przeznaczone dla dzieci w klasach1-3. Ze względu na dość wysoki poziom zadań myślę, że podchodzą raczej pod tą górną granicę wieku.


Obydwie książeczki mają po 32 strony i zawierają mnóstwo ciekawych zadań i łamigłówek. Nie są to standardowe zadania szkolne, a ćwiczenia, które uczą w formie zabawy oraz zachęcają do wysilania szarych komórek.
W Łamigłówkach matematycznych dzieci znajdą takie zadania jak określanie czasu, tworzenie ciągów liczbowych, dopasowywanie elementów, działania matematyczne, matematyczne krzyżówki, kolorowanki i labirynty i wiele innych.
Łamigłówki ortograficzne to zadania, które pomagają utrwalić pisownię wyrazów, a także zasady oraz wyjątki w ortografii. Ćwiczenia jakie tutaj znajdziecie to na przykład rebusy, krzyżówki, rozszyfrowywanie hasła, zagadki, rozsypanki i uzupełnianki wyrazowe, ortograficzne puzzle i wiele innych.
Zadania zawarte w książkach są bardzo ciekawe, różnorodne i nietuzinkowe. Podczas ich rozwiązywania nuda dzieciom nie grozi. Na końcu książeczek znajdują się także odpowiedzi, dzięki którym dzieci mogą samodzielnie sprawdzić czy poprawnie rozwiązały łamigłówki.
Myślę, że warto podsuwać takie pozycje małym uczniom, bo to doskonały sposób na utrwalenie wiedzy zdobytej w szkole, a także świetna, pożyteczna zabawa. W dodatku cena bardzo zachęca- jedna książeczka to koszt zaledwie 5,99 zł.
Obydwie książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa Aksjomat.

Łamigłówki ortograficzne-kliknij tutaj
Łamigłówki matematyczne- kliknij tutaj


Komentarze

 1. Książeczki wygląlądają bardzo sympatycznie. Moje dzieci takie uwielbiają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaopatrzymy się w te łamigłówki, żeby umilały czas podczas podróży.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Szkoda że takich nie było jak ja byłam dzieckiem �� jeszcze kilka lat i wdrożymy taką formę nauki

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszy mnie że teraz do nauki ortografii czy matematyki jest tyle różnorodnych pomocy

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne pomoce. Chyba każdy znajdzie tu coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej