Kolejna część przygód Penny Pepper- Alarm w wesołym miasteczku

Zaledwie kilka tygodni temu pokazywałam Wam na blogu fantastyczną książkę o przygodach Penny Pepper (link tutaj), a tymczasem mam już w rękach drugą część.Tom drugi nosi tytuł "Penny Pepper. Alarm w wesołym miasteczku" i jest chyba jeszcze lepszy niż pierwszy. Muszę przyznać, że nawet ja, trzydziestoletnia kobieta dobrze się ubawiłam przy tej książce.


W drugim tomie Penny Pepper działa już jako prawdziwy detektyw. Razem ze swoimi przyjaciółkami założyła grupę detektywistyczną i teraz szuka kolejnej zagadki do rozwiązania. Sprawa nasuwa się sama- podczas wyprawy do wesołego miasteczka zaczynają ginąć rzeczy- portmonetki, telefony, portfele, a nawet pierścionki! Dziewczyny biorą sprawy w swoje ręce i postanawiają schwytać złodzieja. Zadanie okazuje się bardzo trudne, bo podejrzanych coraz więcej, ale ostatecznie każdy okazuje się niewinny, a nawet sam staje się ofiarą złodzieja. Czy dziewczynom uda się rozwiązać zagadkę tajemniczych kradzieży? Tego wam nie zdradzę. Powiem tylko, że, aby złapać złoczyńcę grupa detektywistyczna Penny Pepper przeżyje dużo przygód, a nawet położy na szali swoją reputację. Fragment, w którym dziewczyny jeździły na karuzeli dla maluchów szczerze mnie rozbawił, a to tylko jedna z atrakcji, które spotkały bohaterki książki.


Drugi tom identycznie jak pierwszy napisany jest w sposób znacznie odbiegający od tradycyjnych książek. Jest tu dużo rysunków, pogrubień, podkreśleń, tabelek, zmian czcionki itd. Dzięki tym zabiegom tekst jest niezwykle dynamiczny, a książkę czyta się jak prawdziwy pamiętnik nastoletniej dziewczynki.


Książki o Penny Pepper są ciekawe, energiczne, młodzieżowe. Myślę, że to idealne opowieści dla nastoletnich dziewczynek, które na pewno odnajdą się w tym charakterystycznym stylu pisania.


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Bonobo (Wydawnictwo RM)
Autor: Ulrike Rylance, Ilustracje: Lisa Hänsch
Okładka: miękka
Liczba stron: 160
Rok wydania: 2019
Cena: 19,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj


Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy pomysł na prezent dla młodej rządnej przygód czytelniczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie kryminalne zagadki to bardzo wdzięczny temat literatury dziecięcej i młodzieżowej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapisuje na liście idealnych prezentów. Jako mama trzech chlopcow zawsze mam problem co kupić ich kolezankom na urodziny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej