Zwierzęta podróżnicy, czyli fascynujące wędrówki w świecie zwierząt

Zapraszam Was dzisiaj w fascynującą podróż po świecie zwierząt.
Czy wiecie, że co roku cała populacja krabów, czyli ok. 65 mln osobników opuszcza swoje norki i udaje się w kierunku morza? Choć ich wędrówka liczy tylko kilka kilometrów jest uznawana za jedną z najbardziej spektakularnych?
Czy wiecie, że zebry podróżują przez cały rok w poszukiwaniu miejsc zielonych?
Czy wiecie, że jaskółki podczas podróży, nie zwalniają lotu, aby się napić? Aby zaspokoić pragnienie lecą tuż nad powierzchnią wody, otwierają dzioby i łapią ją w locie.

Tych oraz wielu innych niesamowicie ciekawych informacji dowiedzieliśmy się z książki wydawnictwa Esteri-"Zwierzęta podróżnicy".


W tej bogato ilustrowanej książce opisano 14 różnych gatunków zwierząt- owadów, ptaków, ssaków, gadów. Łączy je jedno- każdy z tych gatunków odbywa niezwykłe podróże, czasem kilkukilometrowe, a czasem takie liczące wiele tysięcy kilometrów. Nie da się ukryć, że zwierzęca zdolność podróżowania jest naprawdę fascynująca. W jaki sposób takie nieraz niepozorne stworzenia potrafią znieść trudy podróży? Jak one to robią, że znają drogę? Na wiele tego typu pytań znajdziecie odpowiedzi w tej książce.


Dodatkowo przy opisie każdego gatunku znajdziecie opis jego charakterystycznych cech:


Cechy zwierząt opisano na zakładce, która po otwarciu skrywa jeszcze więcej ciekawych informacji- znajdzie tutaj na przykład mapy przedstawiające trasy podróży, czas jej trwania, liczbę przemierzanych kilometrów.


Wspomniałam wcześniej, że książka jest bogato ilustrowana i jak widzicie, chociaż nie ma tutaj autentycznych zdjęć zwierząt, to  rysunki są bardzo przyjemne w odbiorze:


Ta książka to zbiór wielu ciekawych faktów dotyczących świata zwierząt. Myślę, że mali miłośnicy przyrody znajdą tutaj wiele interesujących informacji.

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Esteri
Autor: Julio Antonio Blasco, Tomas Ouim
Okładka: twarda
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 32
Cena: 33 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

  1. Fajny pomysł na temat ksiażeczki! nawet myślałam na początku że to jedna z nowych książeczek z otwieranymi okienkami. Te słonie mnie nieco graficznie zaskoczyły...

    OdpowiedzUsuń
  2. Książeczka bardzo fajna, w sam raz na ciekawskich maluchów :) mój syn zadaje tyle pytań o otaczający nas świat, że ta książka przypadłaby mu do gustu :) Mnie zresztą też :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękna książka. Po ostatnich Targach Książki mam wrażenie, że cudownych książek jest coraz więcej

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej