Atlas świata dla młodych odkrywców

Kolejną bardzo ciekawą książką edukacyjną dla dzieci, którą chciałabym Wam pokazać jest "Atlas świata dla młodych odkrywców" wydawnictwa Siedmioróg. Jest to książka bardzo ładnie wydana, z mnóstwem ciekawych informacji i przyjemną szatą graficzną. Myślę, że idealnie sprawdzi się dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.


Atlas podzielony jest na 9 rozdziałów- każdy z nich dotyczy innego kontynentu, natomiast pierwszy opowiada o Ziemi jako planecie. Są tutaj informacje o położeniu Ziemi w kosmosie, o jej różnorodności, o położeniu kontynentów i oceanów.W rozdziałach dotyczących kontynentów na pierwszych stronach omówione mamy kontynenty jako całość- jest np. mapa z zaznaczonymi państwami. Następne strony to z kolei charakterystyka najważniejszych, najbardziej znanych państw znajdujących się na danym kontynencie.Dzieci mogą tutaj poznać flagi państw, ich stolice i wielkości. Mogą dowiedzieć się mnóstwa ciekawych informacji na temat turystyki, znanych zabytków, postaci, a także kultury danego kraju. Każde zagadnienie jest opisane krótko, w kilku zdaniach i okraszone przyjemnymi ilustracjami.


Każdy kraj omówiony jest na jednej stronie, jedynie nasza Polska jest tu wyjątkiem- jej opis zajmuje cztery strony.


Dodatkowo na końcu książki znajduje się słowniczek, na którym omówiono najważniejsze pojęcia związane z geografią.
"Atlas świata dla młodych odkrywców" to świetny wstęp do nauki geografii oraz doskonały pomysł na pokazanie dzieciom różnorodności świata, w którym żyjemy. Dzieci mogą zdobyć tutaj dużo praktycznych informacji na temat wielu krajów świata, budowy Ziemi i jej różnorodności pod względem klimatu, roślinności, krajobrazów, zwyczajów.
Atlas jest tak ładnie wydany, że posiadanie go w domowej biblioteczce jest dużą przyjemnością, myślę, że może być również rewelacyjnym prezentem dla dzieci ciekawych świata.
Jeśli jeszcze wziąć pod uwagę jego nieprzyzwoicie niską cenę, to naprawdę nie ma się co zastanawiać!


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: Eryk Chilmon i inni
Okładka: twarda
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 74
Cena: 12,00 zł!
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

 1. Widzę, że nie droga ta ksiażka, mam już pomysł na prezent na dzień dziecka dla synka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki atlas to super sprawa, uczy i wzbudza ciekawość

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki atlas może byc bardzo pomocny w poznawaniu świata i w nauce

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała! Choć mój Tosiek jeszcze za mały żeby cokolwiek z niego zrozumieć, to być może zaopatrze się w niego tak na przyszłość 😁

  OdpowiedzUsuń
 5. Atlas świata był jedną z ukochanych książek mojego dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej