Ja i moje ciało. Encyklopedia dla dzieci

Ostatnio pokazuję Wam sporo książek edukacyjnych. Nasza biblioteczka w ostatnich miesiącach powiększyła się o kilka nowych publikacji, a ja z przyjemnością pokazuję Wam je na blogu. Lubię czytać chłopcom książki edukacyjne, bo niesamowicie rozwijają wiedzę. Filip zapamiętuje naprawdę dużo informacji, a ja wiem, że dzięki temu łatwiej mu będzie w szkole. Swoją wiedzą potrafi czasem zagiąć dorosłego. Ale oczywiście najważniejszy jest fakt, że on sam chce zdobywać nowe informacje i sam prosi nas o czytanie. Interesuje go właściwie wszystko- przyroda, kosmos, technika, geografia, historia Polski, a także anatomia człowieka i o tym ostatnim temacie dziś opowiem kilka słów.

W naszej biblioteczce pojawiła się świetna encyklopedia dla dzieci "Ja i moje ciało". W twardej oprawie, ładnie ilustrowana i bogata pod względem treści.


Książka podzielona jest na 5 rozdziałów. Rozdział 1- "Moje ciało" opowiada o funkcjonowaniu różnych narządów i układów. Dzieci mogą dowiedzieć się jak działa mózg, jak odbieramy wrażenia zmysłowe, do czego służy nam szkielet, jak działają serce, płuca, wątroba, nerki, w jaki sposób trawimy pokarmy i wiele innych ciekawych rzeczy o naszym ciele.Rozdział 2- "Jak dbać o zdrowie". Tutaj znajdują się informacje o tym jak ważną rolę spełnia ruch, a także odpoczynek, dlaczego musimy spać, jak dbać o higienę i zdrowo się odżywiać.


Rozdział 3- "Zagrożenia"- tutaj poczytamy co nieco o chorobach, alergiach, wizytach u lekarza, a także bardzo ważne rzeczy na temat pierwszej pomocy w różnych wypadkach.


Rozdział 4- "Życie człowieka"- w tej części dzieci mogą prześledzić rozwój człowieka od momentu zapłodnienia, poprzez niemowlęctwo, aż po czas, kiedy stają się przedszkolakiem i uczniem.


Rozdział ostatni- "Mam pytanie" to zbiór pytań i krótkich odpowiedzi na nie.

Książka napisana jest w bardzo przystępny lekki sposób, idealny dla dzieci. Nie ma tu zbyt wielu szczegółów, które mogłyby wprowadzać niepotrzebne zamieszanie na tym etapie nauki. Są ogólne informacje dotyczące każdego zagadnienia, uatrakcyjnione kolorowymi ilustracjami. Jednocześnie tematy opisane są tak, aby dziecko mogło zrozumieć jak funkcjonuje ciało człowieka. To świetny wstęp do nauki biologii i anatomii człowieka.Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: opracowanie zbiorowe
Okładka: twarda
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2019
Cena: 10 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

 1. Bardzo fajna i pomocna książeczka dla dzieci. Uważam, że powinna się znaleźć w każdej, domowej biblioteczce

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy tę książkę, ale starsze wydanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie przygotowana ta książka. Fajnie, że coraz lepsze poradniki czy podręczniki wydają takze dla dzieci, to bardzo cieszy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy książkę w podobnym stylu i zaciekawiła dzieci

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książka, myślę że sprawdzi się w wielu domach.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej