Wycinanki i Malowanki edukacyjne

Zostaniemy jeszcze przez chwilę przy nowościach wydawniczych od wydawnictwa Aksjomat, bo w ostatnim czasie wyszło tam kilka ciekawych tytułów, a ja mam to szczęście, że mogę Wam je pokazywać na moim blogu. Dziś przedstawię Wam dwie książki- Wycinanki i Malowanki edukacyjne. 


Są to książki, które kładą nacisk na rozwój motoryki małej- konkretnie umiejętności wycinania oraz kolorowania. Choć te dwie czynności mogą wydawać się tylko mało znaczącą zabawą, nic bardziej mylnego. Są bardzo ważnym etapem przygotowującym dziecko do nauki pisania. Rozwijają rączkę, umiejętność prawidłowego chwytu, cierpliwość i koncentrację. Ponieważ mój Filip od września idzie do pierwszej klasy, dostaliśmy od wychowawczyni zalecenia, aby jak najwięcej ćwiczyć rękę, nie tylko w formie pisania i rysowania, ale także lepienia z plasteliny, czy właśnie wycinania. Dlatego takie książki są u nas na czasie. Chociaż akurat Filip kocha wycinać i robi to bardzo sprawnie, z kolei Kubuś nie radzi sobie jeszcze z prawidłowym trzymaniem nożyczek, z nim musimy bardziej ćwiczyć.


Wycinanki i Malowanki edukacyjne to książki w formacie A4, które idealnie nadają się na początek zabaw z wycinaniem i kolorowaniem. Obrazki są tu duże i kolorowe, w przypadku malowanek nie mają za dużo drobnych szczegółów. W malowankach dziecko ćwiczy malowanie w konturze, odpowiednie dobieranie kolorów, odtwarzanie kolorowanki według wzoru.


W wycinankach natomiast na obrazkach zaznaczone są czerwone kropkowane linie, po których należy wycinać. Są tutaj zarówno wycinanki łatwe- po linii prostej, jak i trudniejsze- zaokrąglone, czy drobniejsze elementy.


Obydwie książeczki posiadają perforowane strony, co jest bardzo wygodne, szczególnie przy dwójce dzieci, kiedy jeden i drugi chce robić to samo. W tym przypadku po prostu wyrywam każdemu po jednej kartce i jest zgoda.


Książki idealnie sprawdzą się zarówno do pracy w domu, jak i na przykład w przedszkolu- mogą być ciekawą pomocą edukacyjną dla nauczycieli.


Moim chłopcom książeczki bardzo się podobają, szczególnie ta z wycinankami. Polecamy!


Książeczki- zarówno te, jak i inne ciekawe tytuły znajdziecie na stronie wydawnictwa Aksjomat.


Komentarze

 1. Mój syn jak był mały bardzo lubił takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolorowanek mamy w domu pod dostatkiem, ale przyznam, że wycinanki mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas zawsze muszą być w domu, np na wypadek choroby

  OdpowiedzUsuń
 4. Super są takie ksiązeczki nie dość że zajmą dziecko to rozwijają jeszcze małą motorykę

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne książeczki rozwijające małe rączki!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej