Puzzle magnetyczne- zabawka z firmy Alexander

Niedawno, w jednym z konkursów na Facebooku udało nam się wygrać ciekawą zabawkę z firmy Alexander- Puzzle magnetyczne Farma. Wygrał je właściwie Filipek, za swój piękny rysunek,ale wygraną bawi się głównie Kubuś. Ponieważ zabawka okazała się dla mojego młodszego syna absolutnym hitem postanowiłam pokazać Wam ją na blogu. Tym bardziej, że zbliża się Dzień Dziecka i pewnie poszukujecie ciekawych inspiracji prezentowych.


Zabawka składa się z pudełka z wbudowaną tablicą magnetyczną, ośmiu kart z obrazkami, instrukcji oraz 24 sztuk puzzli magnetycznych. Te puzzle to właściwie nie puzzle, a figurki- zwierząt, postaci, roślin i przedmiotów, które na spodniej stronie posiadają warstwę magnetyczną.


Bawić można się w dwojaki sposób- można układać dowolne obrazki lub tworzyć identyczne scenki, jak na wybranej karcie.


Zabawka rewelacyjnie rozwija rozumienie takich pojęć jak: nad, pod, obok, po lewej, po prawej. Ze starszym dzieckiem można pobawić się w trudniejsze wersje i na przykład opisywać słownie obrazek i poprosić dziecko o odtwarzanie go tylko ze słyszenia.


Figurki magnetyczne są dość grube, solidne i ładnie wykonane:


Nasze puzzle to Farma, ale na stronie internetowej firmy Alexander można zobaczyć, że tytułów jest naprawdę sporo- m.in ubrania, samochody, literki, a także układanki związane z popularnymi bajkami.Myślę, że puzzle magnetyczne to zabawka idealna dla dzieci w przedziale wiekowym 2-4 lata. Kubuś bardzo często po nią sięga. Polecamy!

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy firmie Alexander za wyróżnienie w konkursie.

Komentarze

 1. Świetne te puzzle :) Na pewno każde dziecko ucieszyłoby się z takiego prezentu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam, tym bardziej, ze w serii jest kilka tytułów, więc można wybrać ten, który najlepiej odpowiada zainteresowaniom malucha:)

   Usuń
 2. Mamy taki zestaw, ale córka dostała go, jak była jeszcze na niego za mała i większość elementów niestety zgubiła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też je kiedyś mieliśmy. O ile dobrze pamiętam budziły sporo zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sympatyczne puzzle, inne niż tradycyjne, z pewnością spodoba się dzieciom. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od małego moja córka lubiła puzzle. Zaszczepiłam jej to zainteresowanie. Uczy cierpliwości, rozwija wyobraźnię i logiczne myślenie. Te są świetne na początek. Super sprawa. Szkoda, że nie miałyśmy takich, gdy córka była młodsza.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej