Mama czyta- "Zgubne pożądanie" Danka Braun

Z książkami pani Danki Braun spotkałam się po raz pierwszy przy okazji książek kryminalno-obyczajowych z serii "Akta Mirka Filera". Spodobał mi się wtedy styl autorki i dlatego chętnie sięgnęłam po jej kolejną powieść, tym razem o zupełnie innej tematyce.


"Zgubne pożądanie"- już sam tytuł i okładka sugerują nam, że będzie pikantnie. Śmiało można powiedzieć, że jest to powieść erotyczna i faktycznie nie brakuje tutaj bardzo szczegółowych opisów miłosnych, niekiedy naprawdę mocnych.
Bohaterką książki jest dwudziestoośmioletnia Edyta Pawlik, młoda architekt. Dziewczyna jest w szczęśliwym związku i niedługo wychodzi za mąż. Choć kocha swojego narzeczonego, to jednak w związku brakuje jej jednej rzeczy- seksu. Jej narzeczony jest bowiem bardzo religijny i postanowił, że zachowają wstrzemięźliwość aż do ślubu. Edyta tylko pozornie akceptuje tę sytuację. Kiedy rozpoczyna nową pracę w znanej firmie szybko zaczyna odczuwać cielesne przyciąganie z jej prezesem. Nie mija dużo czasu, jak dziewczyna wikła się w gorący romans z Rafałem Kępskim. Edyta jest zachwycona nowymi doznaniami i szybko pozbywa się wyrzutów sumienia wobec narzeczonego. Rafał- choć początkowo wydaje się zimnym draniem, któremu zależy tylko na seksie, w trakcie książki ujawnia czytelnikom całą swoją tragiczną historię. To postać, która bardzo mnie zaskoczyła.
Książkę czyta się naprawdę bardzo dobrze. Choć początkowo miałam wrażenie, że nie będzie w moim guście i będzie to tylko erotyczne romansidło, to jednak zostałam miło zaskoczona. W powieści nie brakuje tajemnic i ciekawych zwrotów akcji. Podobało mi się szczególnie odkrywanie historii każdej postaci. Każdy bohater nosi w sobie historię, która zmieniła jego życie, a jej poznawanie kawałek po kawałku było naprawdę fascynujące.Choć osią książki jest namiętny romans Edyty i Rafała, to jednak jest to książka o trudnych wyborach, o tym jak nieprzewidywalne jest życie.
"Zgubne pożądanie" to połączenie powieści obyczajowej, romansu i książki erotycznej. Wyszło ciekawie. Nie brakuje tutaj również charakterystycznego dla autorki wątku kryminalnego. Danka Braun po raz kolejny mnie nie zawiodła.

Kilka informacji o książce: 
Autor: Danka Braun
Wydawnictwo: Prozami
Okładka: miękka
Rok wydania: czerwiec 2020
Liczba stron: 382
Cena: ok 29.90 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutajKomentarze

  1. Połączenie książki w tyle kategorii brzmi całkiem ciekawie. W wolnej chwilii warto po nią sięgnąć.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Moje zdjęcie
Aneta S.
Mama Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek, zarówno tych dla dzieci, jak i literatury dla dorosłych. Fanka zabaw kreatywnych, puzzli i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej