Zamki w Polsce- przewodnik turystyczny

Lato w pełni, choć przyznać trzeba, że lipiec niespecjalnie rozpieszcza nas pogodą. Niemniej jednak wakacje to czas, kiedy chętnie jeździmy na wycieczki i poznajemy nowe miejsca. My osobiście uwielbiamy aktywny wypoczynek, długie spacery i odkrywanie piękna naszego kraju. Lubimy i morze, i góry, i lasy, i miejscowości małe i duże, oprócz tego uwielbiamy zwiedzać zamki. Zamki mają w sobie jakąś magię, niepowtarzalny klimat i co tu dużo mówić są po prostu piękne- nawet jeśli zostały z nich tylko ruiny.
Zazwyczaj informacji o ciekawych obiektach, które warto odwiedzić szukam w Internecie  i w książkach, ale ostatnio postanowiłam zaopatrzyć się także w przewodnik turystyczny dotyczący ściśle zamków.


Już podczas pierwszego przeglądania książki zauważyłam, że w Polsce jest zamków naprawdę dużo, a my jak dotąd odwiedziliśmy tylko kilka (np.Zamek w Malborku, Krzyżtopór, Czorsztyn i oczywiście nasz Zamek Lubelski). Przewodnik podzielony jest na województwa- każdy rozdział zaczyna się niewielką mapką z zaznaczonymi najważniejszymi zamkami.


Każdy obiekt w przewodniku jest dokładnie opisany. Znajdziecie tutaj krótki rys historyczny, ogólne informacje na temat zamku, a także dokładne współrzędne geograficzne oraz adres. Są również podane godziny wstępu oraz atrakcje samego zamku i okolic (np.miejscowości, w której się on znajduje). Jeśli zamek posiada stronę internetową również jest ona podana.


Oczywiście w przewodniku nie brakuje również zdjęć zamku. Tutaj na przykład możecie obejrzeć nasz Zamek Lubelski, który dumnie króluje nad naszym miastem:


W taki sposób opisane są te największe zamki. Nieco mniejsze zostały zebrane na końcu każdego rozdziału.

Taki przewodnik znacznie ułatwi nam zwiedzanie oraz planowanie wycieczek. Mamy jeszcze tyle do odkrycia!


Dużą zaletą tej książki jest jej nieduży rozmiar, dzięki czemu nie zajmie nam dużo miejsca w bagażu. Taki przewodnik śmiało możemy zabrać ze sobą na wycieczkę.


A na koniec przepiękny Zamek Krzyżtopór, który odwiedziliśmy pod koniec czerwca. Widnieje on także na okładce przewodnika.


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: RM
Autor: Maciej Węgrzyn
Okładka: miękka
Liczba stron: 224
Rok wydania: 2019
Cena: 29,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

 1. Świetna książka, dla dorosłych i dla dzieci, przynajmniej wiadomo co i gdzie zwiedzać :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka, która pozwoli lepiej zaplanować wakacyjne wojaże. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To dopiero faktycznie książka idealna na wakacje :) Miye's Imaginations ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka. Chciałabym ją mieć w naszej podróżniczej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zamki uwielbiamy, mieszkamy blisko Książa. A wydawnictwo RM też znamy :) Trendy Mama

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się z takiego odbioru przewodnika, a jeszcze bardziej że przydaje się w podróżach po Polsce. Polecam także przewodniki po zamkach naszych sąsiadów - Czechów, Słowaków czy z krajów nadbałtyckich. Zapraszam na https://www.facebook.com/Castle-Hunter-528621917280044/?ref=bookmarks

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej