Liliana Pędziwiatr- Tygrysy nie całują lwów

"Liliana Pędziwiatr" to ciekawa seria książek o pewnej niezwykłej dziewczynce. Liliana, czyli główna bohaterka  posiada niezwykły dar- potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Jest życzliwa, przyjacielska i wesoła, a jej śmiech sprawia, że rosną rośliny.
W serii znajdziecie dwa rodzaje książek- pierwszy z nich to książki przeznaczone dla młodszych czytelników, z oznaczeniem wiekowym 6+, natomiast drugi, to lektury bardziej zaawansowane, dla dzieci powyżej 8 roku życia.
Przykład książeczki dla młodszych dzieci pokazywałam Wam jakiś czas temu w tym poście- klik, natomiast dziś opowiem Wam o najnowszym tytule dla starszych dzieci, czyli "Tygrysy nie całują lwów".


W tym tomiku Liliana zaczyna pracę w ogrodzie zoologicznym. Została tam zatrudniona, aby porozumiewać się ze zwierzętami i rozwiązywać ich problemy. Przed Lilianą mnóstwo ciekawych zadań- musi znaleźć przyczynę braku apetytu u słonika, a także rozwikłać zagadkę smutku tygrysicy. Jak się okazuje tygrysica jest nieszczęśliwa, ponieważ zakochała się w lwie mieszkającym w sąsiedniej klatce. Liliana wraz z przyjaciółmi szybko wpada na pomysł jak doprowadzić do połączenia zakochanych. To jednak nie koniec przygód tej uroczej dziewczynki- podczas pracy w zoo poznaje ona chłopca o imieniu Bao, a także musi zmierzyć się ze złośliwymi siostrami- Trixi i Triną.


Myślę, że fani książek o Lilianie ponownie nie będą zawiedzeni. Znajdą tutaj wiele ciekawych sytuacji, mnóstwo zwierzaków, a także spotkają bohaterów znanych z poprzednich części, jak chociażby pieska Bonsai i zabawną kotkę Hrabinę von Szmit.


"Liliana Pędziwiatr" to książki bardzo ciepłe, zabawne, promujące dobre wartości takie jak miłość, przyjaźń, lojalność. To idealna lektura dla wszystkich dzieci, które lubią zwierzęta.

Kilka informacji o książce:
Autor: Tanya Stewner
Wydawnictwo: Jedność
Okładka: twarda
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 208
Cena: 21 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej