Przegląd nowości dla starszych dzieci- wydawnictwo Edipresse

Na blogu zwykle pokazuję Wam czasopisma i książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym, natomiast myślę, że wśród czytelników znajdują się także rodzice nieco starszych, szkolnych dzieci. Chociaż nie bardzo orientuję się w tym, co teraz jest modne wśród nastolatków, to jednak chciałabym Wam pokazać kilka nowości, które w ostatnim czasie wydało wydawnictwo Edipresse. Zadowoleni będą szczególnie fani bajki Gumball, bowiem dla nich ukazały się aż trzy nowe publikacje.


Zacznijmy więc od tego wspomnianego Gumballa- tutaj wśród nowości znajdziecie dwie książki z komiksami oraz jedną z ciekawostkami.


Największa z książek to dość długi, aż 143 stronicowy komiks. Książeczka pośrodku to 5 krótkich komiksów, dodatkowo zawiera plakaty, a także kolorowankę i labirynt. Ma 49 stron.Najmniejsza książka to zbiór przeróżnych ciekawostek dotyczących bohaterów bajki, a także faktów o otaczającym nas świecie. Oprócz rozrywki posiada więc również walor edukacyjny.
Kolejna nowość w ofercie wydawnictwa, to niewielka, cienka książeczka z serii Hotel Transylwania. Bohaterem opowiadania jest oczywiście hrabia Drakula, nazywany Drak, który stworzył jedyny w swoim rodzaju hotel dla potworów. Na uwagę zasługują tutaj ilustracje, które są żywcem wyjęte z filmu animowanego. Choć ogólnie nie przepadam za taką tematyką, to muszę przyznać, że szata graficzna książki,  a także jej kształt nawet mi się podoba.
Ostatnia książka, którą Wam dzisiaj zaprezentuję to "Wielka księga transformers Bumblebee". Składa się ona z dwóch części. Pierwsza z nich to historyjka obrazkowa, a także różne ciekawostki na temat bohaterów filmu- zarówno robotów, jak i ludzi. Druga część to zadania dla dzieci- kolorowanki, labirynty, szukanie różnic, nauka rysowania, wykreślanki wyrazowe, szyfry itd. Bardzo podoba mi się połączenie książki do czytania z częścią aktywizującą. Myślę, że taka konstrukcja zachęca dzieci do działania i rozwiązywania zadań. Bardzo cenię sobie walor edukacyjny w książkach dla dzieci i cieszę się, że pojawił on się nawet w takim temacie jakim są transformersy.


Myślę, że dzieci interesujące się wspomnianymi tutaj bajkami będą usatysfakcjonowane zaprezentowanymi książkami.


Komentarze

  1. Świetne książki! Myślę, że czytanie dzieciakom to genialny pomysł. Idealna forma na spędzenie wspólnie czasu. Ja bardzo lubię tak spędzać wieczory z maluchami! Bardzo fajny blog, pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej