Książki dla małych chrześcijan

Jeśli chodzi o edukację religijną naszych dzieci, nie da się ukryć, że pierwszymi nauczycielami są tutaj rodzice i dziadkowie. Jednak przybliżanie dzieciom zagadnień związanych z wiarą wcale nie jest takie proste. Weźmy na przykład Biblię- jej czytanie stwarza problemy nawet dorosłym, a co mówić dzieciom. Na szczęście na rynku wydawniczym pojawia się sporo ciekawych publikacji- począwszy od Biblii obrazkowych, aż po ciekawe książki, które możemy czytać naszym dzieciom lub proponować im do czytania, kiedy są już starsze. Dzisiaj pokażę Wam dwie ciekawe nowości, które mogą zainteresować dzieci światem wiary oraz pomogą im zrozumieć, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.


"Pismo Święte w opowiadaniach" to nic innego jak Biblia dla dzieci. Znajdziecie tutaj najbardziej znane i najważniejsze historie zarówno ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Opowiadania są napisane prostym językiem, dostosowanym do dzieci, a jednocześnie bardzo wiernie odtwarzają to, co znajduje się w Biblii.


Książkę rozpoczyna opis stworzenia świata. Następnie poznajemy starotestamentowe dzieje- opowieść o Kainie i Ablu, o Abrahamie, o potopie. Czytamy o dziejach Mojżesza, Dawida i wielu proroków, których znamy z kart Biblii. Opowiadania są bogato ilustrowane, co dodaje książce atrakcyjności.


Druga część dotyczy Nowego Testamentu. Dzieci poznają tu życie Jezusa, jego nauczanie, a także najważniejsze przypowieści, które znamy z Biblii.
Druga książka to "Księga świętych". Dzięki tej publikacji dzieci mogą poznać życiorysy wielu znanych postaci związanych z Kościołem. W książce opisani są zarówno święci żyjący przed wiekami, jak i ci bardziej współcześni jak na przykład ukochany Jan Paweł II.
Przykłady świętych opisanych w książce to m.in św. Agata, św. Joachim i Anna- rodzice Maryi, św. Antoni Padewski, św. Franciszek, św. Łucja oraz wiele innych zarówno znanych, jak i tych mniej popularnych, o których może nawet nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Łącznie opisano 39 osób. Na końcu znajduje się także krótki spis imienin, czyli świąt naszych patronów.
Myślę, że ta książka może być ciekawą lekturą dla dzieci zarówno młodszych, jak i starszych na przykład przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Kto wie może komuś pomoże nawet w wyborze swojego patrona.
Obydwie książki są dość grube, mają ponad 300 stron. Okładki miękkie. Są naprawdę ładnie wydane, więc idealnie nadają się na prezent chociażby z okazji chrztu, czy Pierwszej Komunii.
Wydawcą książek jest wydawnictwo Jedność.Więcej o książkach przeczytacie na stronie wydawnictwa:
Pismo Święte w opowiadaniach- kliknij tutaj
Księga świętych- kliknij tutaj

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej