Miesięcznik Abecadło- najlepsze czasopismo dla przedszkolaka

Na moim blogu bardzo często pokazuję Wam różne gazetki dla dzieci, ale czy wiecie jakie czasopismo jest naszym ulubionym? Wbrew pozorom nie są to bajkowe gazetki z dodatkami, a miesięcznik edukacyjny Abecadło wydawany przez wydawnictwo Aksjomat.
Czasopismo to znamy już od kilku lat, zaczęliśmy je kupować po tym jak Filip wyrósł z ukochanej Akademii Malucha (kupowaliśmy regularnie przez dwa lata, niestety teraz ta gazetka nie jest już wydawana nad czym bardzo ubolewam). Początkowo kupowaliśmy co miesiąc, później już trochę rzadziej, bo i jakoś czasu na rozwiązywanie było mniej i nazbierała nam się cała szafka przeróżnych książeczek czekających na swoją kolej. Obecnie Abecadło kupujemy od czasu do czasu, co nie zmienia faktu, że uważam ten miesięcznik za najbardziej wartościowe czasopismo dla dzieci jakie obecnie możemy znaleźć na rynku wydawniczym.


Każdy numer tego czasopisma to 26 stron zabawy połączonej z edukacją. Czasopismo jest bogato ilustrowane i posiada bardzo różnorodne zadania- nie ma tutaj mowy o nudzie, czy monotonni. Dzieci ćwiczą takie umiejętności jak czytanie, pisanie, rysowanie szlaczków, liczenie, język angielski, rozumienie różnych pojęć i wiele innych. Oprócz tego w każdym numerze znajdują się ciekawostki, zagadki, wierszyki, przepisy na pyszne dania, czy prace plastyczne.
Ogromną zaletą tej gazetki jest fakt, że w środku nie ma ani jednej strony z reklamami, co niestety często się zdarza w innych dziecięcych czasopismach.

Aktualnie w sklepach można kupić lipcowy numer Abecadła, a ja krótko Wam opowiem, co znajdziecie w środku.
Gazetkę rozpoczyna wierszyk o wakacyjnych podróżach, a także kilka ciekawostek na temat miesiąca lipca.


Dalej mamy ćwiczenia związane z czytaniem- łączenie wyrazów, odczytywanie zaszyfrowanego wyrazu oraz krótką rymowankę z wplecionymi w tekst obrazkami. Kolejne dwie strony to nieco dłuższa czytanka, której bohaterami są sympatyczne zwierzątka.


Następnie przechodzimy do rysowania szlaczków oraz do propozycji zabawy w "kamienną twarz":


Kolejne strony to ćwiczenia z literkami- w tym numerze ćwiczymy pisanie literki S oraz N. Po literkach przychodzi czas na cyferki i tutaj również znajdują się łamigłówki oraz ćwiczenie pisania liczb 13 i 14.


Na środku jak zawsze znajduje się ulubione zadanie moich chłopaków, czyli labirynt, który trzeba przechodzić według wskazówek. Jest to świetne ćwiczenie na czytanie lub słuchanie ze zrozumieniem.
Kolejna część gazetki to następne różnorodne łamigłówki- np. opowiadanie historyjki, szukanie takich samych elementów, łączenie kropek, krzyżówka, szukanie różnic.


Wydaje się, ze jest tego bardzo dużo, ale to wciąż jeszcze nie koniec! Dalej mamy stronę z wierszowanymi zagadkami, naukę angielskich słówek, propozycję wykonania gry kółko i krzyżyk z kamyków i patyków, kolorowankę oraz ciekawostki, tym razem związane z wodą.


Na końcu każdego numeru znajduje się quiz, natomiast na tylnej okładce propozycje nowości wydawniczych z wydawnictwa Aksjomat- chłopcy uwielbiają sprawdzać, które książeczki już mają, a które chcieliby mieć;)

Jak sami widzicie czasopismo Abecadło to naprawdę wartościowa propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pozwala na ćwiczenie wielu cennych umiejętności w atmosferze zabawy. W każdym numerze znajduje się wkładka z naklejkami do ćwiczeń oraz z naklejką do konkursu całorocznego- zawsze styczniowym numerze publikowana jest strona do zbierania naklejek, którą w grudniu możemy wysłać do wydawnictwa i powalczyć o nagrody.

Czasopismo Abecadło kosztuje tylko 6,90 zł, ukazuje się na początku każdego miesiąca. Znajdziecie je w kioskach i sklepach, możecie także zamówić na stronie wydawnictwa- zarówno numery bieżące, jak i archiwalne. Oczywiście istnieje także opcja wykupienia prenumeraty, co pozwala na pewną oszczędność.
Serdecznie polecam!


Komentarze

 1. Takie gazetki mogą wiele nauczyć naszuch pociech :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że moja córka mogła by się zainteresować tym czasopismem

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Fajnie, że gazeta angażuje tak wiele obszarów i wspiera rozwój maluchów w tak atrakcyjnych sposób

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe czasopismo. Idealne dla malucha. Zapytam o nie w kiosku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie mieliśmy go, chętnie kupimy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszeliśmy o tym czasopiśmie. Sprawdzimy czy jest dostępne w naszym kioksu, bo bardzo nam się ono podoba i będzie idealne dla naszego starszaka :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej