Uszy do góry! 10 opowieści na dobry nastrój

Czy wiecie o tym, że emocje są zaraźliwe?
Czy wiecie, że uśmiech to najlepsze witaminy, jakie istnieją?
A może chcielibyście poznać przepis na konfitury szczęścia lub dowiedzieć się, czym zajmuje się lekarz złamanych serc? To wszystko znajdziecie w książce, która wprost kipi od optymizmu, pozytywnych uczuć i emocji.


Emocje, zarówno te dobre, jak i złe są nieodłącznym elementem naszego życia. Towarzyszą nam przez cały czas i kształtują naszą osobowość oraz codzienność. W dużej mierze to od nas samych zależy nasze samopoczucie i nastrój. Identycznie jak nam, naszym dzieciom również towarzyszy cała gama różnorodnych uczuć. Od miłości, radości, szczęścia, aż po złość, żal, gniew, smutek. Wszystkie są ważne i potrzebne, każde z tych uczuć ma swoją funkcję. Warto rozmawiać z dziećmi o emocjach, uczyć je radzenia sobie z różnymi uczuciami, a także dbać o to, aby te negatywne uczucia nigdy nie przeważały nad pozytywnymi.


"Uszy do góry!" to książka, dzięki której możemy pokazać naszym dzieciom jak ważną funkcję pełnią uczucia. Znajduje się tutaj 10 różnych krótkich opowiadań- z każdego z nich płynie mądra nauka zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Nam przecież też zdarza się poddawać złym nastrojom.
Czytając książkę dzieci mogą dowiedzieć się, że warto z radością i uśmiechem iść przez życie. Warto kochać siebie i innych, oraz obdarzać ludzi dobrymi uczuciami. To, co dajemy innym wraca do nas. Trzeba zwracać uwagę na dobre i miłe rzeczy, dbać o swoje ciało i duszę, otaczać się dobrymi osobami, uczyć się na błędach. Nie warto poddawać się smutkowi i zawsze trzeba szukać dobrych stron w każdej sytuacji. Jednym słowem- dobrze jest być optymistą.


Bohaterami opowiadań są głównie dzieci i dorośli, ale jest też opowiadanie o latawcu, któremu rodzice z troski i lęku zabraniali latać przez co latawiec był nieszczęśliwy i stracił kolory, jest opowiadanie o chmurce, która cała wypełniała się negatywnymi emocjami, a także o tęczy. Bohaterami innych opowiadań są np. Zuza, która wraz z rodzicami tworzyła konfitury szczęścia, lekarz, który leczył złamane serca, Natalka, która wraz z ciocią rozdawała uśmiechy, przedszkolaki, które świętowały w przedszkolu Dzień Stóp, czy Artur, który znalazł w parku bumerang.
Dzięki indeksowi po prawej stronie łatwo możemy odnaleźć opowiadanie, które mamy ochotę przeczytać w danej chwili.


Ciepłe, wypełnione pozytywnymi emocjami opowiadania pełne dobrych rad, to nie jedyna zaleta tej książki. Na uwagę zasługują tutaj piękne, kolorowe ilustracje (kolorowe, ale jednocześnie bardzo stonowane i nie przesadzone), na których dużo się dzieje. Takie obrazki z pewnością bardzo umilają lekturę i dostarczają kolejnej porcji radości. Samo oglądanie książki jest już dużą przyjemnością.


Książka ma dość duży format i twardą okładkę, jest pięknie wydana i myślę, że mogłaby by być świetnym prezentem. To mądra, pouczająca lektura, z której płynie dużo życiowych lekcji. Radosnym osobom łatwiej iść przez życie, uczmy więc nasze dzieci, aby potrafiły być szczęśliwe i cieszyły się nawet drobnymi rzeczami. Jednocześnie nie zabraniajmy tych negatywnych emocji- złość, smutek, żal, czy gniew potrzebują swojego ujścia i nie powinny być magazynowane. Czasem warto się wypłakać, czy wykrzyczeć, aby poczuć ulgę. Pamiętajmy o tym jako rodzice i mądrze wspierajmy nasze dzieci w ich emocjach.


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Jedność
Autor: Jaume Soler, Maria Mercé Conangla
Okładka: twarda
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2019
Cena: ok 24 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

 

Komentarze

 1. Kupię swoim dzieciom. Widzę w niej dużą wartość.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest bardzo wartościowa, warto kupić.

   Usuń
 2. Piękna oprawa graficzna, takie ilustracje przemawiają do małych i dużych, kto jest ich autorem?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomyśl o współpracy z www.sztukater.pl oni są zainteresowani recenzjami książek

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała książeczka i wygląda na bardzo mądrą i wartościową lekturę. Podoba mi się. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. Opowieści, które poprawiają nastrój zawsze dobrze się sprawdzą!

  OdpowiedzUsuń
 7. U nas ostatnio spadek formy, choróbska i co jakiś czas słyszę "mamo, wstałam lewą nogą". Przyda się :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej