Wygraj zestaw zabawek marki Canpol babies

Tak! Po raz kolejny zostałam wybrana do organizowania konkursu w ramach programu Blogosfera Canpol babies. Bardzo cieszy mnie zaufanie, którym obdarza mnie firma Canpol babies oraz możliwość obdarowania Was wspaniałą nagrodą.

Tym razem nagroda jest jedna- jest to zestaw zabawek niemowlęcych:Zadanie konkursowe jak zawsze proste i kreatywne:
Zaproponuj zabawę z dzieckiem, która rozwija. Może to być zabawa dla niemowlaka lub starszego dziecka. Forma zgłoszenia dowolna- rysunek, zdjęcie, opis, wierszyk. 

Zgłoszenia konkursowe możecie dodawać w komentarzu do tego posta lub pod postem konkursowym na Facebooku. Konkurs trwa do 22 września do godziny 23:59.
W ciągu 5 dni od zakończenia konkursu wybiorę jedną osobę, której zgłoszenie najbardziej mi się spodoba. Do tej osoby powędruje zestaw zabawek od firmy Canpol babies.

Ważne- jeśli dodajecie zgłoszenie z konta anonimowego zostawcie swojego maila! Dzięki temu będę miała możliwość poinformowania o wygranej oraz zweryfikowania zwycięzcy.

Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z zaakceptowaniem poniższego regulaminu.

***WYNIKI***
Tym razem nagrodę zdobywa komentarz podpisany mailem An.na12@vp.pl :) Gratuluję i proszę o wiadomość z adresem do wysyłki nagrody. Wszystkim bardzo dziękuję za udział w konkursie i zapraszam do śledzenia wpisów na blogu i facebooku- niedługo kolejne konkursy:)

Regulamin konkursu: 

1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga www.mama-filipka.blogspot.com we współpracy z programem Blogosfera Canpol babies.
2. Nagrodą w konkursie jest zestaw zabawek ufundowany przez firmę Canpol babies.
3. Wysyłka nagrody możliwa jest tylko na terenie Polski. Koszt wysyłki pokrywa sponsor konkursu.
4. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić wszystkie jego warunki wymienione w treści posta konkursowego. W przypadku nie dopełnienia któregoś z punktów osoba zostaje wykluczona z konkursu.

5. Osoby, których polubienia znikną po zakończeniu konkursu zostają wykluczone z możliwości brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez autorkę bloga www.mama-filipka.blogspot.com.
6. Konkurs trwa od dnia 06.09.2019 do dnia 22.09.2019 do godz. 23:59.

7. Zwycięzca zostanie wybrany przez autorkę bloga najpóźniej do dnia 27.09.2019. Wyniki zostaną opublikowane na blogu.
8. Zwycięzca konkursu po poinformowaniu o wygranej dobrowolnie podaje swoje dane adresowe w celu wysyłki nagrody. Dane te nie zostaną wykorzystane do innych celów ani przekazane osobom trzecim. Dane zostaną przekazane sponsorowi konkursu, czyli firmie Canpol babies.

9. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie, bez podawania przyczyny jak również do odwołania konkursu w przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń (poniżej 15 osób)
10. Niniejszy konkurs nie jest grą losową ani zakładem wzajemnym, w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r.(Dz.U.2010.127.857) 12. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.
11. Jedna osoba może dodać jedno zgłoszenie. 
12. W przypadku trudności z wybraniem zwycięzcy nagroda przypada osobie, która jest bardziej aktywna na blogu lub na Facebooku (przez aktywność rozumie się lubienie i udostępnianie treści, a także dodawanie komentarzy)


Komentarze

 1. Zabawy przydadzą się każdemu z nas, bo prędzej czy później usłyszymy od naszej pociechy -Mamo nudzi mi się!
  Zabawy dla 2-3 latka to wyzwanie dla wszystkich rodziców.Maluchy w tym wieku, to żywe skarby,ciekawe świata,pragnące każdego dnia nowych doznań… Wszelkie zabawki szybko się nudzą, więc musze znaleźć dla nich nowe zastosowanie w ciekawej zabawie.
  Poniżej przedstawię Wam propozycje każdej naszej zabawy.
  1:szałas z patykiem
  Nasze tipi to tak zwany szałas leśny, więc przed przystąpieniem do konstruowania wybieramy się na spacer do lasu po stertę różnych patyków
  2:banki mydlane
  Puszczanie baniek mydlanych to jedno z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa i świetna zabawa dla dzieci.
  Moj syn jest tą zabawą zachwycony.To świetny pomysl na rodzinną aktywność w plenerze
  3:wodny materac
  Wodny materac wykonujemy ze zwykłego materaca dmuchanego. Wystarczy przez otwór wlać do środka wodę i zabawa gotowa…
  4:malowanie wodnymi balkonami
  Zabawy plenerowe z ciepłą i zimną wodą wzbogacone farbami i kolorowymi balonami to połączenie najbardziej lubianych przez dzieci form aktywności.
  5:gniotek z żelatyny
  Wcześniej robiliśmy już gniotki z mąki i ryżu, ale galaretowaty gniotek z żelatyny to nasz prawdziwy hit.
  6:teatrzyk i pacynki
  Lalkarstwo i tworzenie teatrzyku daje mojemu dziecku możliwość wcielania się w różne postacie, przekazywania emocji i tworzenie wymyślnych dialogów.
  7:teatr cieni
  Doskonała zabawa pobudzająca wyobraźnię i kreatywność dziecka, a jednocześnie dająca dużo radości i satysfakcji.
  8:szukanie skarbów
  W skrócie chodzi o to, żeby rodzic „zgubił” w trawie różne skarby. Drobne zabawki, monety, nadadzą się też małe owoce
  9: żółwie
  Dzieci rywalizują w dwóch rzędach idąc stopkami (stopa do stopy ) do mety. Wygrywa ten rząd, który pierwszy zakończy zadanie. Zabawa również dla rodzicow😉
  10:żabki
  Do zabawy potrzebna jest długa skakanka. Rodzice kręcą skakanką, a dziecko lub zaprzyjaźniona grupka pojedynczo wykonuje przez nią skoki, do momentu zatrzymania wiru skakanki.
  11:lustro
  Jedno dziecko pokazuje różne figury, miny ... , a pozostała grupa go naśladuje w naszym wypadku my- rodzice
  12:powódź
  Rozkładamy na podłożu gazety. Dzieci biegają po placu. Na hasło „powódź” stają na gazetach. Na hasło „woda opadła” dzieci znów biegają, by na hasło „powódź” ponownie zająć „bezpieczne” miejsce na gazecie.
  13:gry zrecznosciowe
  -Rzut do celu.
  -Zbijanie przedmiotu (np.: z murka, ze słupka, z ławki ).
  -Podbijanie piłki na czas lub liczbę podbić.
  -Gra badmintona.
  Jak widac zabaw jest nieograniczona ilosc a wystarczy do ich tworzenia zaledwie wyobraznia bo przeciez ruch jest potrzebny do prawidłowego rozwoju, więc warto korzystać z okazji. Zabawy ruchowe sprawiają, że kształtuje się poczucie równowagi, sprawność mięśni, precyzja ruchów, zręczność. Do tego dziecko wyszaleje się i rozładuje nagromadzoną energię. To polepszy też jego zdrowie, sen i apetyt😊😊😊

  Kasiulek1702@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie fair dodawać wszędzie tylko minimalnie zmieniony początek wypowiedzi i oczekiwać wygranej wielokortnej. To nie fair w stosunku do innych uczestników którzy na potrzeby danego konkursu odpowiadają "nową" odpowiedzią a nie kopiując tego co wcześnej napisali gdzie indziej (kopia z) : https://uwielbiamytestowanie.blogspot.com/2019/09/wygraj-zestaw-zabawek-dla-maluszka-od.html

   Usuń
 2. Ja zaproponuje zabawę dla starszaka w zasadzie choć i młodsze może się pobawić mamy jesień więc przydadzą się liście masa zimnej porcelany i farbki zdecydowanie taka zabawa to frajda dla całej rodziny i nawet maluch może się bawić w kolorowanie liścia z zimnej porcelany starszak może wyciac już nawet liść z porcelany oraz narysować na nim żyłki a później jak już wyschnie nam porcelana w kształcie liścia zaczyna się super zabawa w malowanie w zasadzie można z porcelany zimnej zrobić wszystko nawet ozdoby na choinkę i nawet wazonik o ile się ją ułoży w odpowiedni kształt do suszenia jak dla mnie to świetna frajda i zabawa dla malucha a można tworzyć różne rzeczy zarówno ozdoby jak i praktyczne rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zabawa dla dziecka rocznego. Przygotowujemy klocki, piłeczki, nakrętki, spinacze, lub inny zestaw kolorowych przedmiotów tego samego rodzaju. Uczymy dziecko oddzielać przedmioty tego samego koloru, każdy na oddzielną kupkę. Przy okazji powtarzamy jaki to kolor po polsku i angielsku. Dziecko jak zacznie mówić będzie juz znało te kolorki. 😉

  Zabawa dla 3 letniego chłopca.
  Drukujemy z Internetu na kareczce znaczki samochodów zbiorczo i uczymy dziecko je rozpoznawać, następnie to samo robimy na spacerze wskazując na samochody. I pytamy dziecko jaka to marka, dziecko bardzo lubi tę zabawę 😉
  Agi723@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje ulubione zabawy to zabawy sensoryczne :)masażyki różnymi fakturami, robienie domowych slimów i innych mas wspomagających dotyk i czucie, wszystkie zabawy dzięki którym dziecko doświadcza i eksploruje świat i uczy się go samodzielnie, a my tylko mu w tym towarzyszymy :)
  monika.debek90@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Gabriela siadanie opanowała już do perfekcji a teraz jest na etapie raczkowania i aby ją wspierać w tym jakże ważnym etapie rozwoju staram się aby to wszystko to odbywało się w jej własnym tempie ( bo jest wcześniakiem 35 tyg ) ,nic na siłę i dostarczało przy tym mnóstwo radości .Dlatego pokój przypomina jeden wielki tor przeszkód . Na podłodze porozkładane są kolorowe poduszki w rożnych rozmiarach oraz przeróżne przedmioty klocki ,samochodziki po starszym bracie ,piłeczki ,woreczek z pestkami wiśni i tunel przez który dziecko morze się przeczołgać oraz „uciekające” zabawki. Dla Gabrieli każdy przedmiot którego jeszcze nie widziała jest ciekawy i interesujący i dlatego stara się za nim podążać czasami (przypominając przy tym gąsienice a innym razem żabkę) i wyciągać ręce w jego stronę . Zabawa i nauka dzięki takiemu torowi przeszkód daje radości co nie miara bo moja córcia bardzo się stara ,chociaż ma dni leniuszka i jej minka mówi ,,mamo podnieś mnie z już tego brzuszka ". Aby ją wspierać w raczkowaniu dużo leży na podłodze na brzuszku bo mocne mięśnie odgrywają bardzo ważną rolę w raczkowaniu .Uśmiech mamy wynagradza jej wszystkie trudności i przeszkody które musi pokonać. Córeczka ten sposób uczy się i poznaje otaczający ją świat.Mała rzeczy a dają jej tyle radości ,oczywiście najbardziej uwielbia wszelkie zakazane przedmioty typu gazeta ,bo szeleści i idealnie nadaje się do buzi . Przedmioty muszą być ciekawa, aby zainteresowały dlatego za każdym razem na podłodze ląduje co innego .Nieodzownym pomocnikiem w raczkowaniu okazuje się starszy brat który z chęcią pokazuje siostrze co i jak należy robić i pomimo że już wyrósł z niektórych zabawek to wspólnie odkrywają radość zabawy na nowo .Chodzik Muzyczny córunia chętnie przetestuje a mamusia zrecenzuje a najlepszą rekomendacją z używania go będzie uśmiech i radość mojego skarba którego radosne piski umilają nam każdy dzień .Zabawa i nauka w jednym to jest to co lubimy najbardziej .Gram dla brata Gabrieli ,który niebawem bedziez z nami .Odliczamy do grudnia scieplinska@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. mam 2 córeczki, ostatnio najbardziej rozwijającą zabawą dla starszej 7letniej już córci jest rozwiązywanie krzyżówek, przypadkiem odkryłam , drukując jej krzyżówkę obrazkową-zabawa pozwala świetnie ćwiczyć umiejętność składania wyrazów, córka ćwiczy przy tym koncentrację gdyż jest to jedna z niewielu rzeczy nad którymi potrafi usiąść i skupić się dłużej niż 20 min:) młodsza córeczka ma 2 latka i....uwielbia robić to samo co starsza córa czyli jak sistra pisze toona tez chce itd:) z takich bardzo rozwijających i któe uwielbia młodsza to czytanie książek do aktywizacji dziecka i manipulowania małymi rączkami, książki manipulacyjne czyli rozwijajace małą motorykę która jest kluczowa dla rozwoju mózgu w tym oczywiście mowy, książeczki sensoryczne, naukowe, uczące codziennych czynności, liczenia, kolorów. JEst do wyboru wiele serii takich książeczek np przygody SPOTa czy przygody Mysi:) nie znam lepszej zabawy rzwijajacej maluszki. / Anita oliwkowooliwkowy@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. U nas najlepszą rozwijającą zabawą jest sensoplastyka, czyli zabawa podstawowymi produktami spożywczymi takimi jak makaron, ryż czy kasza, czyli coś co każdy ma w domu. Dzieci uwielbiają poznawać świat, wszystkiego dotykać i oglądać. Makaron o różnych kształtach czy ryż (surowy lub ugotowany, najlepiej z dodatkiem barwnika spożywczego) dają całe mnóstwo możliwość. Dziecko oglądając je, łapiąc w paluszki czy przesypując z kubeczka do kubeczka lub nawet na podłogę doskonale ćwiczy zmysł wzroku, rozwija spostrzegawczość i precyzję, a także doskonali swoją cierpliwość i wytrwałość.

  OdpowiedzUsuń
 8. A o to garść naszych pomysłów na rozwijające (w różnych obszarach) zabawy:
  ZABAWKOWY SPIS POWSZECHNY Dla kogo: fanów matematyki i tych co mają manię systematyzowania Opis: Potrzebny jest formularz do zapisków (zwykła kartka, zeszyt, itp.). Wyciągamy wszystkie zabawki na środek pokoju, grupujemy, liczymy i zapisujemy nasz stan posiadania, np. 15 misiów, 8 gier planszowych, 16 autek. Nie wiadomo, co takiego fajnego jest w liczeniu, ale niektóre dzieci to uwielbiają, a większość będzie zachwycona możliwością wyciągnięcia na raz wszystkich zabawek i zobaczenia jakie są "bogate"! Warianty: spis małego kolekcjonera, spis zawartości dużej szuflady w kuchni, spis książek Co rozwijamy: umiejętność liczenia, kategoryzacji i porównywania, dodatkowo podczas zapisu małą motorykę
  MAŁY STYLISTA Dla kogo: kreatywnych instamaniaków, przyszłych guru mody
  Opis: No cóż - znów musimy trochę nabałaganić, ale warto. Wyciągamy z szafy wszystkie ubranka dziecka i pozwalamy mu się do woli przebierać, tworząc niepowtarzalne stylizacje. Umożliwiamy dostęp do dużego lustra, aby mogło się do woli podziwiać i ewentualnie aparatu, aby utrwalić swoje świetne pomysły. Trzeba się jednak liczyć z tym, że przedszkole po feriach oszaleje na punkcie nowatorskich stylizacji pociechy. Bonus dla rodzica - można sprawdzić, które ubrania są już na dziecko za małe i zrobić długo odwlekane porządki w szafie.
  Warianty: stylizowanie rodzica, stylizacja lalek Co rozwijamy: kreatywność, nieszablonowe myślenie, małą i dużą motorykę (ubierania, zasuwanie, zapinanie, itp.)
  BIWAK Dla kogo: miłośników survivalu i natury Opis: Biwak w zimie? A czemu nie? Zacznijmy się bawić późnym popołudniem albo wieczorem, bo inaczej bałagan nie da nam się na niczym skupić! Pakujemy plecak (nie zapomnijcie o jedzeniu), ubieramy się odpowiednio, zabieramy karimaty, koce, latarki i wyruszamy do... drugiego pokoju. Rozkładamy tam namiot (najlepiej prawdziwy, ale taki z koca i stołu też się nada) i biwakujemy. Atrakcją będzie spanie w takim namiocie - na kołdrze, kocach, karimacie, twojej zakurzonej macie co jogi, czy w wersji luksusowej - materacu z łóżka. A rano następnego dnia pakowanie i powrót. Warianty: biwak u dziadków czy sąsiadów Co rozwijamy: zdolności przewidywania i planowania
  TEATR Dla kogo: wszystkich, którzy lubią wchodzić w role Opis: Potrzebny jest scenariusz, scenografia, aktorzy, kostiumy, bilety, scena i widzowie :). Niech dziecko (a jeszcze lepiej dzieci - rodzeństwo, mali sąsiedzi) przygotuje wszystko, a potem zaprosi rodziców, dziadków, wujków i ciocie na przedstawienie. Tylko aby nie zapomniało sprzedać biletów! Niezobowiązujące rodzinne spotkanie gwarantowane! Warianty: tatr lalkowy, koncert, montaż słowno-muzyczny :) Co rozwijamy: kreatywność, empatię, umiejętność wcielania się w role, kompetencje społeczne
  KSIĄŻKA Dla kogo: cierpliwych perfekcjonistów Opis: Wydrukujcie tekst wybranego wierszyka i potnijcie go na części (nie zapomnijcie o tytule i autorze). Przygotujcie stare magazyny, niepotrzebne zdjęcia, flamastry oraz spięte kartki książki (cienki zeszyt, zbindowane stronice - tylko błagam nie róbcie tego dziurkaczem i tasiemką - to jest zdecydowanie passe!). Zadaniem dziecka jest przygotować książkę wklejając fragmenty tekstów i ilustrując je według uznania (i tak, kaczka dziwaczka u fryzjera może być reprezentowana przez panią używającą kremu do depilacji!). Może potem pociecha podaruje komuś swoje dzieło? Warianty: książka z własnym tekstem, słownik wyrazów dziwnych, słownik własnego języka Co rozwijamy: poczucie estetyki, kreatywność, umiejętność planowania, małą motorykę

  OdpowiedzUsuń
 9. Przepis na udana zabawę z dzieckiem

  Składniki:
  *szklanka soli drobnoziarnistej
  *szklanka mąki
  *1/2 szklanki wody
  *duzo kreatywności i wyobraźni
  *energia
  *farbki
  *pędzelek
  *osoby (mogą być:ryż, makaron, kasza, papier kolorowy, brokat) ogranicza nas tylko wyobrażania
  *gazety
  *miska
  ��Ilośc osób do
  zabawy :nieograniczona
  ��Koszty : bardzo tanie

  Usiądź z dzieckiem na podłodze i rozloz gazety. Weź miske i połącz wszystkie składniki. Zmieszaj dokładnie sól z mąką. Bardzo powoli dolewaj wodę i ugniataj jak ciasto na posypanej mąką stolnicy. Wyrabiaj je tak długo, aż będzie gładkie. Aby wykonać pierwsze dzieło Do lepienia figurek oderwij bryłkę odpowiedniej wielkości i tworzcie razem cuda. Gdy wasza figurka wyschnie pomaluj i ozdob.

  Zabawa ta jest bardzo kreatywna i rozwijająca nie tylko dla dziecka ale i dorosłego. Dzięki prostej do zrobienia i taniej masie można zrobić cuda. Można zrobić ozdoby choinkowe, prezenty na urodziny, prezenty na dzień dziadków, figurki do zabawy w teatrzyk. Ta zabawa pochłania mnóstwo czasu i nigdy się dziecku nie znudzi gdyż za każdym razem można tworzyć nowe cuda. A radość dziecka kiedy na choince wiszą jego ozdoby które sam zrobił lub prezent który mógł wręczyć jest bezcenna.
  An.na12@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mi się wydawało, że już gdzieś to widziałam... https://uwielbiamytestowanie.blogspot.com/2019/09/wygraj-zestaw-zabawek-dla-maluszka-od.html?m=1 :-(

   Usuń
  2. Dziękuje za zwrócenie na to uwagi, faktycznie jest to nieuczciwe. Niestety mój błąd jest taki, że w regulaminie nie dodałam punktu, że praca nie może być publikowana nigdzie indziej. Przy kolejnych konkursach taki punkt się pojawi i jeśli prace będą powielane nie będą brały udziału w rozstrzygnięciu. Dziękuję za czujność.

   Usuń
 10. Ustawiam obok siebie: misia, lalę, samochodzik, wiaderko do piasku. Potem przemieszczam między nimi pewne elementy ich ubioru, np. lala dostaje jako spinkę samochodowe koło, misio jako czapkę ma foremkę do piasku, wiaderko ubrane jest w sukienkę lali, a samochodzik ma przyczepioną kokardkę misia. Dziecko na pytanie co niepasuje, uważnie przygląda się rzeczom i wskazuje co jest czyje. (anakada1@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jako tata powiem Wam,
  Świetny pomysł na taką zabawę mam.
  Będą potrzebne nakrętki i śrubki,
  By motorykę ćwiczyły małe osóbki.
  Najlepiej by różne rozmiary miały,
  To jeszcze dzieci będą je dopasowały.
  Najpierw pasujące elementy odnaleźć muszą maluchy,
  Późnej nakrętki powkręcać, przy tym ćwiczą paluchy.
  Można również nawiercić w desce różne otworki,
  To zabawa którą, kochają moje stworki.
  Śrubokręt i wkręty do rączki dostają,
  I z uśmiechem na twarzy wkręty wkręcają.
  Dzięki temu nie tylko dzieci się rozwijają,
  Lecz także wspólnie z tatą czas spędzają!
  artur.mat1@poczta.fm

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kuchenna orkiestra:

  Będą potrzebne:
  -garnki różnej wielkości-
  -Drewniana łyżka
  -puste plastikowe butelki z zakrętką
  -kasza/groch/fasola/ryż
  -kilka tych samych szklanek
  -woda

  Przygotowanie zabawy jest bardzo proste. Układamy garnki dnem do góry. Do butelek wsypujemy sypkie produkty. Do jednej trochę grochu, do innej ryż, do kolejnej fasolę itp. Szklanki układamy obok siebie i nalewamy do nich wodę. Pierwsza szklanka do pełna, kolejne za każdym razem mniej wody.
  Następnie rozpoczynamy zabawę. Wygrywamy na garnkach różne rytmy przy pomocy drewnianej łyżki. Gdy uderzymy łyżką w szklanki każda wyda inny dźwięk. Potrząsamy butelkami.
  Możemy również wprowadzić pojęcie ton wyższy i niższy. Uderzamy w jedną szklankę a następnie w inną, dziecko ma określić, czy ton jest wyższy, czy niższy.
  Grzechoczące zgadywanki. Dziecko zamyka oczy, a my potrząsamy jedną z butelek. Zadanie polega na odgadnięciu, która butelka została użyta.
  Muzyczna powtarzanka. Wybijamy na garnkach rytm. Dziecko musi powtórzyć. Można również na początku jeden stuk, później dziecko stuk rodzica i dokłada jeden swój, następnie rodzic powtarza i dokłada kolejny itd.
  Zabawy te rozwijają zmysły. Ćwiczą motorykę, sensorykę, bardzo dobrze wpływają na poczucie rytmu oraz słuch.
  korpaka@poczta.fm

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej